Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Czy Dorota Świeniewicz zostanie w Icaro Alaro?

Czy Dorota Świeniewicz zostanie w Icaro Alaro?

Względy ekonomiczne często blokują najlepszym ekipom Europy start w europejskich pucharach. W tym roku duże kłopoty dopadły między innymi szwajcarskie Volero Zurich, a także Icaro Alaro, które zrezygnowały ze startu w Lidze Mistrzyń.

Jak podają media włoskie i hiszpańskie, po szwajcarskim klubie Volero Zurich, który zrezygnował przed dwoma tygodniami ze startu w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń, teraz taką samą decyzję podjęły władze klubowe aktualnych wicemistrzyń Hiszpanii – Icaro Alaro Palma de Maiorca.

Przypomnijmy, że w Icaro Alaro występowała w minionym sezonie Dorota Świeniewicz. Drużyna ta początkowo nie prezentowała się w lidze na miarę potencjalnych możliwości, wynikających z klasy grających tam zawodniczek. W końcu jednak udało się utworzyć rozumiejący się zespół z plejady gwiazd, a efektem tego była coraz lepsza gra, zakończona emocjonującym finałowym play-off o mistrzostwo kraju, z Grupo 2002 Murcia. Ostatecznie, przegrywając w finale z Grupo, Icaro Alaro zdobyło wicemistrzostwo Hiszpanii, gwarantujące zespołowi start w Lidze Mistrzyń, w sezonie pucharowym 2008/09. Jednak już w trakcie poprzedniego sezonu pojawiły się pierwsze zwiastuny problemów ekonomicznych w klubie. Spowodowało to szybkie opuszczanie klubu przez część zawodniczek, tuż po zakończeniu rozgrywek. Nowe kontrakty z innymi klubami zdążyły podpisać już między innymi Kinga Maculewicz i Natalia Mammadowa. Rozsypanie się kadry zespołu połączone z problemami finansowymi, zmusiło w końcu władze klubu do wycofania zespołu z rozgrywek Ligi Mistrzyń.Niedawno była reprezentantka Polski, pytana o to, czy pozostanie w hiszpańskim klubie na następny sezon, nie była zdecydowana, jakiej udzielić odpowiedzi. Być może wycofanie drużyny z rozgrywek Ligi Mistrzyń, pomoże Polce w podjęciu ostatecznej decyzji o nieprzedłużaniu kontraktu z hiszpańskim klubem.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved