Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stary – nowy sponsor Gwardii Wrocław

Stary – nowy sponsor Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Impel będzie strategicznym sponsorem siatkarek Gwardii w nowym sezonie, jego logo pozostanie w nazwie drużyny. W piątek kontrakty z klubem mają przedłużyć kluczowe zawodniczki drużyny - Małgorzata Kupisz i Katarzyna Mroczkowska.

Gwardia w błyskotliwym stylu wygrała rywalizację w I lidze, w rundzie zasadniczej przegrywając tylko dwa mecze z Wisłą Kraków. Na Krupniczej zdają sobie jednak sprawę, że bez wzmocnień zespół nie zaistnieje w Plus Lidze Kobiet. Tym bardziej że Gwardia ma ambitne plany i zamierza walczyć o piąte miejsce.

 

Na kolejny rok podpisaliśmy umowę z naszym dotychczasowym sponsorem strategicznym, firmą Impel – mówi menedżer gwardzistek Dariusz Gintowt . – Teraz możemy już spokojnie koncentrować się na rozmowach z zawodniczkami. Sponsor strategiczny gwarantuje nam stabilność finansową, nie mogę jednak zdradzić, na jaką kwotę opiewa umowa. Podpisaliśmy ją na rok . 

Drugim ważnym sponsorem Gwardii będzie firma Bombardier, a trzecim miasto, które obiecało już pomoc finansową dla klubu. Tymczasem od kilku tygodni wiadomo było, że priorytetem dla Gwardii będzie zatrzymanie w składzie dwóch kluczowych siatkarek – Małgorzaty Kupisz i Katarzyny Mroczkowskiej (umowy wygasły im 31 maja). – Negocjacje są praktycznie na finiszu – zapewnia Gintowt. – Myślę, że w piątek powinniśmy podpisać nowe kontrakty .

 

Kontrakty z Gwardią wygasły też Joannie Koprowskiej , Marcie Solipiwko i Zuzannie Efimienko , po rocznym wypożyczeniu do Kalisza powróciła Ewelina Toborek . – Rozmawiamy z tymi siatkarkami. Nie można jeszcze przesądzać, że choć jedna z nich definitywnie odchodzi. Jesteśmy zainteresowani ich grą na Krupniczej – zaznacza menedżer Gwardii.

 

Na razie nie wiadomo jednak, kto ewentualnie mógłby wzmocnić Gwardię. Nowy wiceprezes gwardzistek i były trener tego klubu Jacek Grabowski szuka siatkarek na pozycje środkowej i przyjmującej z atakiem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved