Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejny nowy zawodnik Farta Kielce

Kolejny nowy zawodnik Farta Kielce

fot. archiwum

Ofensywa transferowa Farta trwa. Myślący o awansie kielecki drugoligowiec podpisał dwuletnią umowę z 21-letnim środkowym Miłoszem Zniszczołem. W Kielcach szukają jeszcze jednego lub dwóch przyjmujących i rozgrywającego.

Klub kontaktował się ze mną już w kwietniu. Byłem zainteresowany, ale chciałem jeszcze poszukać zespołu gdzieś wyżej. Jak nie udało się to dogadałem się tu, jeszcze mnie chcieli (śmiech). Skusiła mnie perspektywa awansu, szykuje się dobra drużyna. Chciałem też już zmienić klimat – opowiada nowy środkowy. Jest rybniczaninem, ma 198 cm wzrostu i zaczynał w Jastrzębskim Węglu. Ale tylko w juniorach, na pierwsze lata w rozgrywkach seniorów przeniósł się do drugoligowego AZS Rafako Racibórz, gdzie spędził trzy ostatnie sezony (w minionym piąte miejsce w grupie II). Największe sukcesy odnosił jako student. Ma w dorobku brązowy medal akademickich mistrzostw Europy sprzed roku z chorwackiej Rijeki (był też najlepszym środkowym imprezy), złoto z PWSZ Racibórz w mistrzostwach Polski także w 2007 oraz dwa srebra z rywalizacji szkół zawodowych (2006 i 2008 – najlepszy zawodnik turnieju).

 

W nowym zespole będzie tworzył duet środkowych z pozyskanym jako pierwszy Krzysztofem Makarykiem . – To jedyny zawodnik, którego stąd znam, ale dotąd jedynie graliśmy przeciw sobie – dodaje Zniszczoł. 

Kogo szukać będzie jeszcze zespół z Kielc? – Przede wszystkim przyjmującego, a właściwie to dwóch i rozgrywającego – zapowiada Dariusz Daszkiewicz , trener Farta. Kłopoty z obsadą tej pierwszej pozycji wynikają z tego, że nowej umowy nie podpisał najlepiej punktujący w debiutanckim sezonie w II lidze Andrzej Skórski . Skusiła go oferta grającej w PLS Politechniki Warszawa, gdzie jeszcze w tym tygodniu ma podpisać kontrakt.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved