Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Farmutil silniejszy niż w minionym sezonie

Farmutil silniejszy niż w minionym sezonie

fot. archiwum

Zanosi się na to, że trener Jerzy Matlak będzie miał w przyszłym sezonie silniejszy skład niż w poprzednim, zakończonym zdobyciem wicemistrzostwa i Pucharu Polski.

Część zawodniczek Farmutilu odchodzi do innych klubów – Katarzyna Skorupa (Bielsko-Biała), Anita Chojnacka (Kalisz), Anna Manikowska (Gdańsk lub Białystok). Na pilskim parkiecie nie zobaczymy również Marty Kuehn-Jarek , Julii Szeluchiny i Dominiki Sieradzan .

 

Pilską drużynę wzmocnią natomiast dwie zawodniczki pierwszej szóstki BKS Aluprof Bielsko – reprezentacyjna rozgrywająca Milena Sadurek oraz była reprezentantka kraju na pozycji libero Paulina Maj . Milena Sadurek jest dla selekcjonera narodowej kadry Marco Bonitty numerem jeden na swojej pozycji. Paulina Maj, wciąż ocierająca się o reprezentację, słynie natomiast z tego, że nie ma dla niej piłek niemożliwych do odbioru. 

W składzie pilskiej drużyny pozostają Agnieszka Kosmatka , Michela Teixeira oraz dwie aktualne reprezentantki kraju Klaudia Kaczorowska i Agnieszka Bednarek , która nie skorzystała z ofert zagranicznych klubów.

 

W barwach Farmutilu mają zagrać również Alicja Leszczyńska (Skra Bełchatów), Gabriela Wojtowicz (Muszynianka Muszyna) i Joanna Frąckowiak (AZS Poznań).

 

Nie wiadomo jeszcze do końca, czy skład drużyny zasili reprezentantka Łotwy Svetlana Dukule . – Trener jest bardzo zainteresowany tą zawodniczką. Aktualnie prowadzimy rozmowy z jej menadżerem w sprawie warunków finansowych – mówi wiceprezes klubu Radosław Ciemięga .

 

Stawiam na dziewczyny, które mają mocne charaktery. U mnie zdobywają sławę jeżeli będą chciały ciężko pracować. To będzie prawdziwy team wojowniczek – przyznaje trener Farmutilu Jerzy Matlak , który sprawia wrażenie zadowolonego ze składu, jaki będzie miał do dyspozycji. To dobra wiadomość dla kibiców pilskiej drużyny, bo jak wiadomo, trenera Matlaka niełatwo zadowolić.

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved