Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andre Nascimento zagra w Vivo/Minas

Andre Nascimento zagra w Vivo/Minas

Czołowy klub Superligi brazylijskiej, Vivo/Minas (do poprzedniego sezonu grający pod nazwą Telemig Celular/Minas), oznajmił, że na sezon 2008/09 podpisał umowę z Andre Nascimento - reprezentantem Brazylii, występującym ostatnio we włoskim klubie Serie A - Cimone Modena.

Andre Luiz da Silva Nascimento grał już w klubie Telemig Celular/Minas, zanim wyjechał do Europy. W sezonach 1999/00, 2000/01 i 2001/02 zdobył z tą drużyną trzykrotnie mistrzostwo Brazylii. Wiadomo już, że działacze Minas bardzo intensywnie pracują w przerwie miedzysezonowej, a ich zadaniem jest zbudowanie drużyny, która odzyska utracony w minionym sezonie tytuł, na rzecz Cimed Florianopolis. W zespole, który do rozgrywek sezonu 2008/09 przystąpi pod zmienioną nazwą – Vivo/Minas, spotka się aż pięciu trzykrotnych mistrzów Brazylii, którzy grali w Telemig Celular/Minas. są to: Andre Nascimento, środkowy bloku Enrique, libero Serginho, rozgrywający Rafael i znakomity przyjmujący Ezinho.

Andre Nascimento urodził się 4 marca 1979 roku w São João do Meriti (Rio de Janeiro). Karierę rozpoczął w 1993 roku w Clube Bom Pastor. Z Telemig Celular?Minas, jak wyżej wspomniano, zdobył trzy tytuły mistrza Brazylii (1999/00, 2000/01 i 2001/02). Z innych osiągnięć klubowych warto wymienić zdobycie Challenge Cup 2007/08 z Cimone Modena. Z reprezentacją Brazylii ten znakomity zawodnik zdobył sześć razy mistrzostwo Ligi Światowej (2001, 03, 04, 05, 06 i 07), dwa razy mistrzostwo świata (2002 i 2006), dwa razy Puchar Świata (2003 i 2007) oraz mistrzostwo olimpijskie w Atenach w 2004 roku. Należy do grupy najbardziej utytułowanych siatkarzy brazylijskich. Obecnie jest w kadrze przygotowującej się do najważniejszych imprez 2008 roku – Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, a wcześniej Ligi Światowej edycji 2008.Jestem bardzo zadowolony z powrotu do klubu Minas. To będzie fantastyczne znowu grać u boku tak wielu kolegów, z którymi zdobyłem trzykrotnie mistrzostwo kraju z tym klubem. To bardzo zgrana, pracowita grupa wspaniałych kolegów, w ktorej możemy na pewno nawiązać do wspaniałych osiągnięć sprzed kilku lat – powiedział Andre Nascimento, który jeszcze nigdy nie miał okazji pracować z obecnym trenerem Vivo/Minas, Mauro Grasso, ale – jak twierdzi – słyszał o jego umiejętnościach i stylu pracy same wspaniałe opinie.

Radości z pozyskania nowego zawodnika nie kryje też trener Mauro Grasso i odpłaca mu tak samo ciepłymi opiniami. – To wspaniały zawodnik, mistrz świata, medalista olimpijski, siatkarz o nieprzeciętnych zdolnościach. To historyczne wydarzenie. Jego powrót tchnie w drużynę nowe siły i nowego ducha – powiedział trener Vivo/Minas.

Andre Nascimento zagra w Vivo/Minas u boku takich zawodników jak przyjmujący Ezinho i Maurício, rozgrywający Rafael i Daniel, libero Serginho i atakujący Wanderson i Igor. Ci zawodnicy z ubiegłorocznego składu już przedłużyli z klubem kontrakty. Minas pozyskało także obiecującego, 19-letniego środkowego bloku – Tiago Bartha, który ma 208 cm wzrostu. Zawodnik ten przyszedł do Minas z klubu Bento Volei. W zespole jest też świetny były reprezentant Brazylii, środkowy bloku – Enrique. Zarząd klubu Minas nadal prowadzi intensywne działania, aby przedłużyć kontrakty z kolejnymi zawodnikami z ubiegłorocznej drużyny, a także dokonać wzmocnienia zespołu jeszcze 2-3 dobrymi zawodnikami.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved