Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosjanie chcieli zatrzymać Annę Podolec

Rosjanie chcieli zatrzymać Annę Podolec

Jak już informowano reprezentantka Polski Anna Podolec będzie od przyszłego sezonu grać w czołowym zespole włoskiej Serie A Asystelu Novara. Poprzednio broniła barw zespołu rosyjskiej superligi Bałakowskiej AES Bałakowo.

W poprzednim sezonie kierownictwo Bałakowskiej zrobiło wszystko, żeby Anna Podolec grała i żyła w jak najbardziej komfortowych warunkach – powiedział agencji allsport menadżer zawodniczki Andrzej Grzyb. – Żadnych problemów bytowych i socjalnych polska siatkarka nie miała.

Jak podkreślił Andrzej Grzyb, Bałakowskaja proponowała podpisanie kontraktu na przyszły sezon. – Jednak Anna Podolec chciała grać w zespole, który występowałby w europejskich pucharach – powiedział Andrzej Grzyb. – Reprezentantka Polski skończy w tym roku 23 lata. Jest w takim wieku, że chce rozwijać się. W przyszłym sezonie zagra w Asystelu, który w poprzednim sezonie grał w półfinale play-off Serie A. W tej fazie przegrał z późniejszym triumfatorem rozgrywek Scavolini Pesaro.Asystel grał również w turnieju Final Four Ligi Mistrzyń, gdzie zajął trzecie miejsce. – Nowy klub Anny Podolec chce w przyszłym sezonie osiągnąć lepsze wyniki i reprezentantka Polski ma mu w tym pomóc – powiedział Andrzej Grzyb.

W poprzednim sezonie w Asystelu grała Katarzyna Skowrońska-Dolata, która podpisała kontrakt ze Scavolini Pesaro. Jak widać akcje najlepszych polskich siatkarek poszły mocno w górę.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved