Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kubanki wygrały Montreux Volley Masters

Kubanki wygrały Montreux Volley Masters

Siatkarki Kuby pokonały w ostatnim dniu turnieju Volley Masters Włochy 3:2 i z kompletem zwycięstw triumfowały w całym turnieju. W pozostałych meczach Chinki wygrały z Niemkami, a Holandia pokonała po tie-breaku Serbię.

Po sobotniej wygranej z Niemcami Holenderki nie zamierzały spuścić z tonu i po zaciętym spotkaniu pokonały również Serbię. Po dwóch godzinach i dwudziestu minutach Holenderki zeszły z parkietu niezwykle zmęczone, ale też zadowolone. Zwycięstwo dało im czwarte miejsce w turnieju. Świetny popis gry dał kwartet Blom, Flier, Stam i Van. Z drugiej strony siatki błyszczała Ivana Nesovic, która zdobyła 24 punkty. Szczególnie dużo emocji przyniosły sety trzeci i czwarty wygrane przez Serbię. Świetne obrony i szybko wyprowadzane kontrataki mogły zadowolić nawet bardzo wybrednych fanów piłki siatkowej.

Chinki zakończyły turniej na drugim miejscu wygrywając z Niemkami 3:1. Zespół z Azji po raz kolejny udowodnił, że za dwa miesiące w Pekinie może być groźny dla każdego i jest jednym z pretendentów do medalu. Młody niemiecki zespół mimo przegranej nie zagrał wcale źle. Sporo błędów własnych w decydujących momentach przesądziło jednak o porażce. Trener Giovanni Guidetti był jednak po meczu zadowolony, głównie z formy młodych zawodniczek, dopiero wprowadzanych do reprezentacji.

Najwięcej emocji przyniosło ostatnie niedzielne spotkanie, które miało decydować o zwycięstwie w całym turnieju. Spotkanie świetnie rozpoczęły Kubanki, ale solidnie grające rywalki szybko je dogoniły. Przy stanie 24:25 efektownym blokiem popisała się Eleonora Lo Bianco nie przepuszczając ataku Nancy Carrillo. Zawodniczki te dzieli aż 18 centymetrów! Włoszkom udało się wygrać niemal przegranego już seta. Druga partia miała podobny przebieg i znów w końcówce triumfowały Włoszki. Tego już było za wiele dla Kubanek. W trzecim secie szalała Echeverria Ramirez (wybrana najlepsza atakującą turnieju) i Kubanki rozpoczęły od prowadzenia 4:0, potem było 16:7 i cały set wygrały do 12. Czwarty set również padł łupem siatkarek z Karaibów i wszyscy doczekali się tie-breaka w meczu rozgrywanym na najwyższym poziomie. Kubanki nie odpuściły i wygrały 15:10 triumfując w całym meczu i turnieju. W sześciu spotkaniach Kuba odniosła sześć zwycięstw w bardzo dobrym stylu.