Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kto będzie rozgrywał akcje Piasta?

Kto będzie rozgrywał akcje Piasta?

Na ten tydzień działacze szczecińskiego klubu zaplanowali rozmowy z siatkarkami odnośnie przedłużenia kontraktów. Jednym z celów transferowych Piasta jest doświadczona rozgrywająca Irina Archangielska.

Ze składu, który grał w zakończonych w maju rozgrywkach, wstępny akces do pozostania w Piaście w przyszłym sezonie zgłosiły środkowa Marlena Zielonka i libero Joanna Kuchczyńska, kontrakt nadal obowiązuje przyjmującą Annę Róg. Blisko podjęcia pozytywnej dla klubu decyzji jest również Marta Szymańska: – Umowy jeszcze nie podpisałam, ale jestem przekonana, że po wyborze nowych władz sytuacja w zespole zmieni się na lepsze. Są więc podstawy, by poważnie myśleć o parafowaniu umowy. Jestem na trzecim roku studiów, mam tutaj znajomych, szkoda byłoby mi teraz opuszczać to miasto.

Działacze Piasta nie ukrywają, że ich ambicją jest jak najszybszy powrót zespołu do Ligi Siatkówki Kobiet. Tymczasem Szymańską już się interesowały zespoły z ekstraklasy.Perspektywa gry w LSK jest kusząca, ale mi nadal brakuje doświadczenia i pewnie wylądowałabym na ławce, a zależy mi na grze – komentuje te pogłoski Szymańska. – Z tego, co wiem, mają dojść do nas nowe zawodniczki, będziemy silniejszym zespołem i może za trzecim razem wreszcie uda nam się awansować do ekstraklasy.

Jednym z celów transferowych Piasta jest doświadczona rozgrywająca Irina Archangielska, która przez dwa ostatnie sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej broniła barw AZS AWF Poznań. Możliwe, że – podobnie jak wtedy, gdy Piast grał w elicie – to właśnie z tą utytułowaną zawodniczką Szymańska będzie musiała walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Zwłaszcza że do Chemika Police po rocznym wypożyczeniu wrócić ma Katarzyna Ciesielska.

Nasza współpraca z Iriną przebiegała pozytywnie. Traktuję ją jak nauczycielkę i myślę, że gdyby ten transfer doszedł do skutku, to zyskam nie tylko ja, ale także cały zespół, przede wszystkim młodsze zawodniczki – twierdzi Szymańska.

Czy rywalizacja o miejsce reżyserki gry Piasta będzie bardziej wyrównana niż przed trzema laty? – Trochę się tej naszej rywalizacji boję – przyznaje Szymańska. – Ale nie oddam miejsca w składzie bez walki. Z różnym skutkiem, ale przez ostatnie dwa lata to ja zajmowałam pozycję pierwszej wystawiającej, przez ten czas w drużynie zmieniali się trenerzy. Jedni kontrolowali moje poczynania, z kolei inni dawali wolną rękę. To dało mi poczucie większej pewności i myślę, że umiem już liczyć na siebie i wziąć odpowiedzialność za decyzję nawet w trudnych momentach – podkreśla rozgrywająca.

Irina Archangielska (rozgrywająca AZS Poznań): – Przyznaję, toczą się rozmowy w sprawie mojego przejścia do Piasta. Na razie mowa jest tylko o pozycji rozgrywającej. O roli asystentki trenera nie rozmawialiśmy. Szczecin zawsze będzie dla mnie miastem sentymentalnym. Gdy poprzednio przychodziłam do Piasta, celem był awans do ekstraklasy i go wywalczyliśmy. Dlaczego sytuacja miałaby się teraz nie powtórzyć? Wprawdzie dwa lata temu zdecydowałam się na przeprowadzkę do Poznania, tutaj raczej będę mieszkała na stałe, ale nie powinno to przeszkadzać w przejściu do Piasta. Rozmowy są w toku. Niebawem powinna zapaść decyzja. Z Martą lubię pracować, bo to dobra rozgrywająca, ale byłam na kilku meczach Piasta już po moim odejściu i widziałam, że chciała choć na chwilę zejść z parkietu, ale nie była zmieniana.

Autor: Natalia Jąder (sport.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved