Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > KPKS Halemba w finale rudzkiej ALS

KPKS Halemba w finale rudzkiej ALS

Po prawie półtorarocznej rundzie zasadniczej w Rudzie Śląskiej przyszedł czas na finały Amatorskiej Ligi Siatkówki. Ostatnia kolejka zdołała jeszcze namieszać w układzie tabeli. O tytuł Mistrza zagrają: ZZ Kadra Borek – Centrum, KPKS Halemba, ZZ Kadra KWK Halemba i Drim Tim.

Moim zdaniem Amatorskie Ligi Siatkówki w Polsce są potrzebne i winno być ich coraz więcej. Na pewno są to trafne i dobre pomysły, ponieważ ludzie, którzy skończyli już grać, mają jakby przedłużenie tego, co robili. Zaś inni, którzy nie mają warunków na zawodową siatkówkę, a kochają ten sport, też mają gdzie się sprawdzić i, co najważniejsze, pograć, bo samo oglądanie tego sportu w TV lub z trybun to za mało zafascynowanemu kibicowi i miłośnikowi siatkówki. Nie jest także wielką filozofią to, iż lepiej wolny czas spożytkować na ruch i emocje sportowe, a nie na inne rzeczy, które rujnują zdrowie – powiedział Mirosław Zawieracz, trener siatkówki, który w ostatnim sezonie z powodzeniem prowadził zespół Płomień Sosnowiec.

Emocji sportowych z pewnością nie braknie już w najbliższa niedzielę (15 czerwca 2008 r.). W hali MOSiR-u przy ul. Hallera w Rudzie Śląskiej odbędzie się turniej finałowy rudzkiej ALS o tytuł Mistrza Ligi.Po prawie półtorarocznej rundzie zasadniczej przyszedł czas na finały. Ostatnia kolejka rozegrana w ubiegły czwartek zdołała jeszcze namieszać w układzie tabeli, czego efektem było zepchnięcie zespołu z czwartego miejsca (dającego prawo gry w finałach) o jedno oczko w dół przez zespół niżej notowany. Po tych wszystkich „zamieszaniach” w niedzielnych finałach zagrają: ZZ Kadra Borek – Centrum z dorobkiem 86 punktów (21 zwycięstw, 1 porażka), KPKS Halemba mający na koncie 69 punktów (17 zwycięstw, 5 porażek), ZZ Kadra KWK Halemba, która zebrała także 69 punktów (15 zwycięstw, 7 porażek) oraz Drim Tim, który uzbierał 65 punktów (14 zwycięstw, 8 porażek).

Rywalizacja w systemie na krzyż rozpocznie się meczem pomiędzy drużynami 1-4 o godz. 13:00, a następnie 2-3 o godz. 14:30. Przegrani spotkań zagrają mecz o III miejsce o godz. 16:00, zaś zwycięzcy zmierzą się ze sobą w finale imprezy o godz. 17:30.

Drużyna juniorów KPKS Halemba od pewnego czasu przygotowuje się intensywnie do tych finałów, a zaległy (niestety przegrany) mecz z ZZ Kadra Borek – Centrum dał jej wiele inspiracji do przeanalizowania własnej gry oraz poprawienia niektórych elementów. – Nie ukrywamy, że walczymy o Mistrza, to też pod kątem właśnie tej drużyny przygotowujemy się na finał, chyba że Drim Tim sprawi niespodziankę. Nie ma co jednak liczyć na innych, gdyż tylko własną poprawną grą możemy zwyciężyć w tym turnieju – mówi Marcin Wypych, trener juniorów KPSK-u.

Szeroki skład juniorów na finały ALS:
rozgrywający: Włodarczak Krzysztof, Giemza Adam
atakujący: Zakrzowski Krzysztof, Gawenda Dawid
przyjmujący: Zaczyk Mateusz, Michna Adam,
Stylec Radosław, Serafin Krzysztof, Kamiński Tomasz
środkowi: Dobrowolski Marcin, Fleszar Tomasz,
Jędrecki Mateusz
libero: Fraus Krzysztof, Dudkiewicz Jakub

trener: Wypych Marcin

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved