Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Brazylijska samba w Starych Jabłonkach

World Tour: Brazylijska samba w Starych Jabłonkach

Podobnie jak rok temu turniej World Tour w Starych Jabłonkach wygrała brazylijska para Emanuel/Ricardo. W finale mistrzowie olimpijscy pokonali młodą hiszpańską parę Lario/Gavira. Brąz trafił do Australijczyków Schacht/Slack.

Od ataku młodej pary hiszpańskiej Lario/Gavira rozpoczął się cały finałowy pojedynek. Do stanu 5:5 obie pary grały wyrównaną siatkówkę. Sprytne zagrania Brazylijczyków przeplatały się z dobrymi akcjami młodych Hiszpanów. Atak Emanuela, błąd w ataku pary hiszpańskiej oraz dwie skuteczne akcje Ricardo sprawiły, że mistrzowie olimpijscy odskoczyli europejskiej dwójce na prowadzenie 10:5. Po dobrej zagrywce Lario, Hiszpanie odrobili trochę strat (9:12). Dobra postawa w bloku Ricardo zmusiła Lario do ataku w aut, co podwyższyło przewagę Brazylijczyków do 15:10. Sprytne zagranie na siatce Gaviry pozwoliło zbliżyć się hiszpańskiej parze do Emanuela i Ricardo na dwa punkty 13:15. Skuteczna zagrywka Ricardo ponownie dała czteropunktowe prowadzenie doświadczonej brazylijskiej parze. Już do końca seta niezwykle utytułowana dwójka z Brazylii kontrolowała przebieg gry. Partię zakończyl atak po bloku Ricardo.

Bardzo widowiskowo – blokiem, rozpoczął drugą odsłonę spotkania Ricardo. Dodatkowo atakiem w siatkę Lario podwyższył przewagę Brazylijczyków (3:1). Sprytne zagranie Gavira i jego blok na Ricardo sprawiły, że hiszpański duet wyrównał po 4:4. Błędy własne Hiszpanów dały mistrzom olimpijskim prowadzenie 8:5. W kolejnej akcji Lario poprawił się w ataku i mocnym zbiciem zdobył szósty punkt. Bardzo dobra zagrywka Hiszpana zniwelowała przewagę Emanuela i Ricardo do jednego oczka (12:13). Mimo to, doświadczeni Brazylijczycy szybko punkty nadrobili. Dodatkowo po siatce asa serwisowego zagrał Emanuel i brazylijska para mogła już na luzie przy prowadzeniu 18:14 kroczyć do zwycięstwa w kolejnym turnieju SWATCH FIVB World Tour. Dwie świetne akcje Ricardo dały Brazylijczykom pierwszą piłkę setową (20:15), którą już w pierwszym uderzeniu zakończył Emanuel, blokując natarcie Hiszpana.Lario/Gavira – Emanuel/Ricardo 0:2

(18:21, 15:21)

W meczu o brąz para z Australii pokonała Brazylijczyków Harleya oraz Pedro 21:16, 15:21, 15:13.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved