Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie siatkarki trenują w Szczyrku

Polskie siatkarki trenują w Szczyrku

Od 2 czerwca w Szczyrku trenuje część kadry polskich siatkarek przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich. Nie wszystkie zawodniczki stawiły się na treningu, bowiem otrzymały one od Marco Bonitty dodatkowe dni wolnego.

Są to Maria Liktoras, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Barańska, Katarzyna Skorupa, Mariola Zenik, Agnieszka Bednarek i Milena Rosner. Miały one przyjechać do ośrodka COS-u 9 czerwca, a Małgorzata Glinka-Mogentale tydzień później.

W związku z pogrzebem Agaty Mróz-Olszewskiej (poniedziałek) plany uległy pewnej modyfikacji. Wczesnym rankiem 9 czerwca kadra wyjedzie ze Szczyrku do Tarnowa. Msza odbędzie się o godz. 12.00 w kościele Księży Filipinów.Przygotowaliśmy czarne koszulki z numerem 9, z którym Agata grała w reprezentacji – mówi dla „PS” kierownik reprezentacji Maciej Tietianiec. Zastąpił on na tym stanowisku zastąpił Huberta Tomaszewskiego, który przeszedł do innej pracy. – Kadrowiczki, sztab szkoleniowy, uczennice SMS – wszyscy będziemy ubrani w taki symboliczny strój.

Jednym z etapów przygotowań naszej reprezentacji do igrzysk olimpijskich będzie gra w cyklu turniejów Grand Prix. Pierwszy w dniach 20-22 czerwca rozegrany zostanie we Włoszech, a Polska spotka się kolejno z Kubą (17.30), Włochami (18.30) i Dominikaną (16.00). Z udziału w cyklu turniejów Grand Prix zostały zwolnione Małgorzata Glinka-Mogentale, Katarzyna Skowrońska-Dolata i Maria Liktoras. Trener Marco Bonitta nie chciał zbyt mocno eksploatować tych siatkarek. Z powodów zdrowotnych raczej nie zagra Anna Podolec.

Reprezentacja wyleci do Włoch 17 czerwca z Krakowa. Wróci 23 czerwca do Wrocławia i tam będzie szykować się do kolejnego turnieju Grand Prix w stolicy Dolnego Śląska.

W zajęciach w Szczyrku z Kadrą B biorą udział Piotr Makowski i Wiesław Popik. W ośrodku COS trenują: Milena Sadurek, Agata Sawicka, Joanna Kaczor, Eleonora Dziękiewicz, Anna Podolec, Karolina Ciaszkiewicz, Joanna Frąckowiak, Anna Woźniakowska, Katarzyna Gajgał, Berenika Tomsia, Magdalena Godos, Gabriela Wojtowicz, Zuzanna Efimienko, Gabriela Buławczyk, Natalia Nuszel, Urszula Bejga, Marta Haładyn oraz Izabela Żebrowska.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved