Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME: Niesamowity Izrael, Hiszpania o krok od awansu

Kwal. do ME: Niesamowity Izrael, Hiszpania o krok od awansu

Drugie zwycięstwo w kwalifikacjach do ME odniosły zawodniczki Izraela pokonując 3:0 Grecję. Niesamowite emocje w grupie C - Hiszpania wygrała 3:2 z Azerbejdżanem i jest o krok od awansu. Przed nią jeszcze mecz z Rumunią, która podobnie jak Azerbejdżan ma tylko punkt mniej.

W grupie A bez niespodzianek. Słowacja rozniosła wręcz drużynę Portugalii, Ukrainki pokonały 3:0 Bośnię i Hercegowinę. Oba zespoły mają po 9 punktów, ale na pierwszym miejscu z lepszym stosunkiem setów jest Słowacja. Słowaczkom do bezpośredniego awansu brakuje jeszcze wygranej w ostatnim meczu z Bośnią i Hercegowiną, bo raczej nie mogą liczyć na potknięcie Ukrainy z najsłabszą Portugalią.

Wyniki i tabela gr. A

W grupie B również zwycięstwa faworytów. Czechy bez problemów pokonały 3:0 Mołdawią i z kompletem zwycięstw przewodzą w tabeli. Słowenki wykorzystały atut własnej hali i wygrały z Albanią. W niedzielę Czeszki grają jeszcze z Albanią, a gospodynie zmierzą się z Mołdawią, po czym rywalizacja przeniesie się do Opawy.

Wyniki i tabela gr. B

W grupie C emocje, pięciosetowe spotkania i wciąż nie wiadomo, kto w przyszłym roku pojedzie do Polski na finały mistrzostw Europy siatkarek. Rumunia bez problemu pokonała 3:0 najsłabszą w grupie Macedonię. W najciekawszym sobotnim spotkaniu Hiszpania pokonała po zaciętej walce 3:2 Azerbejdżan. Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwa spotkania. Hiszpania zagra z Rumunią, nad którą ma tylko jeden punkt przewagi. Azerbejdżan, który ma tyle samo punktów co Rumunia, zagra z Macedonią i z pewnością będzie przynajmniej drugi. Każdy scenariusz jest w tej grupie jeszcze możliwy.

Wyniki i tabela gr. C

W Nancy zespół Francji odniósł piąte zwycięstw z rzędu pokonując Węgry i prowadzi bez straty seta w tabeli grupy D. Francuzkom do bezpośredniego awansu wystarczy tylko jeden wygrany set w niedzielnym spotkaniu z Białorusią. Siatkarki Białorusi po wygranej z Austrią powoli już jednak myślą o czekających ich we wrześniu meczach barażowych.

Wyniki i tabela gr. D

W Gabrowie, gdzie rozgrywany jest drugi turniej kwalifikacyjny grupy E, reprezentacja Bułgarii niespodziewanie straciła seta w meczu z Finlandią. Przy jednoczesnym zwycięstwie Chorwacji 3:0 z Estonią oznacza to, że Bułgarki świętowanie awansu muszą jeszcze odłożyć. By być pewnym pierwszego miejsca w tabeli muszą jeszcze w niedzielę wygrać przynajmniej jednego seta z Chorwatkami.

Wyniki i tabela gr. E

Po piątkowej wygranej z Turcją Greczynki urosły do miana faworytek grupy F. W sobotę jednak niespodziewanie uległy 0:3 gospodyniom pierwszego turnieju kwalifikacyjnego grupy F, Izraelowi. Turcja bez problemów poradziła sobie z Czarnogórą. Sytuacja w grupie robi się ciekawa, bowiem na czele z czterema punktami jest Izrael, za nim mające o jeden punkt mniej Grecja i Turcja.