Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Copa Panamericana mężczyzn: Trofeum dla siatkarzy USA

Copa Panamericana mężczyzn: Trofeum dla siatkarzy USA

W dniu wczorajszym zakończył się turniej Copa Panamericana 2008 mężczyzn, który rozgrywany był przez pięć dni w kanadyjskim Winnipeg. Trofeum zdobyli Amerykanie, po zwycięstwie 3:1 z Kanadą. Brązowy medal dla Dominikańczyków.

W meczu o 6-7 miejsce, Trynidad i Tobago pokonał młodą drużynę Portoryko, która przyjechała do Kanady raczej po naukę. Nolan Tash zdobył dla zwycięzców aż 26 punktów. Mark Daly i Marc Anthony Honore dorzucili po 12 „oczek”. Młodziutki Sequiel Sanchez i Jackson Rivera punktowali dla Portoryko po 14 razy.

W meczu o brąz spotkali się bardzo doświadczeni Dominikańczycy, którzy w tym turnieju liczyli nawet na finał, z reprezentantami Meksyku. Bardzo ciężki, wyrównany pojedynek, wygrali w tie-breaku siatkarze z San Domingo. Ich as atutowy – Elvis Contreras zdobył 26 punktów dla swojej drużyny. Dużym dorobkiem mogli się też pochwalić Victor Batista (21 pkt), Jose Caceres (16 pkt) i Eduardo Concepcion (15 pkt). Dla Meksyku Irving Bricio zdobył 19, zaś Tomas Aguilera – 17 punktów.Do meczu o złoty medal, przeciwko grającym w swoim drugim składzie Amerykanom, z nadziejami przystąpiła reprezentacja gospodarzy turnieju – Kanadyjczyków. Co prawda, także Kanada w Winnipeg wystartowała z dużą grupą młodych, nie mających dużego reprezentacyjnego stażu, zawodników, ale w dotychczasowych meczach zespół prezentował się zupełnie solidnie. Mecz, mimo że czterosetowy, był niezwykle zacięty, a siatkarze USA ulegli gospodarzom tylko w drugiej partii, i to po zaciętej walce na przewagi (27:29). Absolutnym liderem amerykańskiej ekipy, nie pierwszy raz okazał się Evan Patak – zdobywca 24 punktów. Ten znakomity egzekutor, żałować może tylko tego, że w tym samym turnieju zagrał inny „łowca punktów” – dysponujący piorunującym atakiem Dominikańczyk Elvis Contreras. To właśnie temu ostatniemu przypadł w udziale tytuł najlepiej punktującego zawodnika turnieju. Do dorobku Amerykanów w finałowym meczu, 12 punktów dorzucił Matthew Anderson. Gospodarze mogli znowu liczyć na Nicolasa Cundy, który zdobył 15 punktów, oraz na zdobywcę 11 punktów – Dallasa Sooniasa.

To była naprawdę wielka, twarda bitwa. Z przyjemnością patrzyłem, jak moi zawodnicy odpierali kanadyjski napór. To zwycięstwo cieszy mnie niezmiernie, bo wiem, z jakim trudem drużynę udało się skompletować i przygotować do tych zawodów – powiedział po finałowym meczu trener ekipy USA, Alan Knipe

Znakomicie prezentujący się nie tylko 3w finałowym meczu, Amerykański atakujący Evan Patak, nie zdołał wyprzedzić Elvisa Contrerasa w walce o miano najlepiej punktującego zawodnika, ale zyskał jeszcze więcej, bo został wybrany MVP turnieju.

Winnipeg, wyniki ostatniego dnia turnieju

- mecz o miejsca 6-7:
Trynidad i Tobago - Portoryko 3:1
(25:23, 18:25, 25:22, 25:23)

- mecz o brązowy medal:
Dominikana - Meksyk 3:2
(23:25, 25:21, 23:25, 25:18, 15:12)

- FINAŁ:
USA - Kanada 3:1
(25:22, 27:29, 25:22, 25:22

Końcowa klasyfikacja Copa Panamericana 2008 męzczyzn

1.  Stany Zjednoczone
2.  Kanada
3.  Dominikana
4.  Meksyk
5.  Kostaryka
6.  Trynidad i Tobago
7.  Portoryko

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Evan Patak (USA)
Najlepiej punktujący: Elvis D. Contreras (DOM)
Najlepiej atakujący: Gavin Schmitt (CAN)
Najlepiej blokujący: Tomas Aguilera (MEX)
Najlepiej zagrywający: Evan Patak (USA)
Najlepiej broniący: Alvaro Cascante Retana (CRC)
Najlepszy rozgrywający: Pedro Rangel (MEX)

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved