Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Podróże zmorą Ligi Światowej

Piotr Gruszka: Podróże zmorą Ligi Światowej

- Ogromna trudność Ligi Światowej bierze się z podróży - powiedział Piotr Gruszka. - Przeloty są długie, nieraz całą dobę bywało się w trasie. Liga Światowa na pewno będzie etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Gościem rozgrywanego w Starych Jabłonkach turnieju GE Money Bank Mazury Open zaliczanego do cyklu World Tour w siatkówce plażowej jest kapitan reprezentacji Polski Piotr Gruszka. – Jest bardzo piękna pogoda, zawodniczki i zawodnicy prezentują najwyższy światowy poziom – powiedział zawodnik. – Odpoczywam też po trudach sezonu więc można być tylko zadowolonym.

Piotr Gruszka będzie sędziował również w meczu gwiazd polskiej estrady. Gospodarze zawodów w Starych Jabłonkach zaplanowali również takie zawody, podobnie jak wiele innych atrakcji.Polskich siatkarzy plażowych nie zobaczymy jeszcze w igrzyskach w Pekinie. Piotr Gruszka i jego koledzy mają olimpijskie paszporty. Zdobyli je przed tygodniem w turnieju w Espinho, wyprzedzając ekipy gospodarzy, Portoryko oraz Indonezji. – Mobilizowaliśmy się przez blisko tydzień – powiedział Piotr Gruszka. – Mieliśmy za sobą nieudany turniej w Tallinie, który już jest sprawą zamkniętą, poza nami. W Espinho gra nasza z meczu na mecz była coraz lepsza. Prezentowaliśmy sportową agresję i mobilizację.

Teraz reprezentację Polski czekają mecze w Lidze Światowej. W grupie zagramy z Egiptem, Chinami i Japonią. – Ogromna trudność Ligi Światowej bierze się z podróży – powiedział Piotr Gruszka. – Przeloty są długie, nieraz całą dobę bywało się w trasie. Liga Światowa na pewno będzie etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich. Najważniejsze, że w Espinho zrobiliśmy przystanek olimpijski.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved