Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: W Starych Jabłonkach już bez Polaków

World Tour: W Starych Jabłonkach już bez Polaków

W serii spotkań przedpołudniowych, z turnieju World Tour w Starych Jabłonkach, odpadła dziś ostatnia polska para. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel ulegli parze kanadyjskiej Heese i Cadieux (0:2/14:21, 18:21, czas meczu - 44 minuty).

Kanadyjscy zawodnicy Heese i cadieux, okazali się więc prawdziwymi „kilerami” polskich duetów. Przypomnijmy, że we wczorajszej sesji popołudniowej, ci sami zawodnicy wyeliminowali najlepszą obecnie polską parę – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Jako ciekawostkę można podać, że dzisiejszy mecz Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudela z kanadyjskim zespołem, trwał podobnie jak wczorajszy mecz Kądzioły i Szałankiewicza z tą parą – 44 minuty, Podobnie też obydwie polskie pary doznały porażki w dwóch setach. Po tej porażce, para Fijałek i Prudel została ostatecznie sklasyfikowana na 17 miejscu w rozgrywanym w Starych jabłonkach turnieju.

Heese/Cadieux CAN [25] – Fijałek/Prudel POL [10] 2:0

(21:14, 21:18) 44 min

Dzisiaj przed południem rozgrywane były pojedynki repasażowe o miejsca 17-24 (w tych zagrała ostatnia polska para Fijałek/Prudel). Około godziny 13;00 zaczęły się natomiast mecze III rundy, pomiędzy zespołami, grającymi na razie bez porażki w tym turnieju.

Odnotujmy tylko, że do kolejnej rundy repasaży, poza pogromcami Polaków – Kanadyjczykami Heese/Cadieux, awansowały także inne, nawet bardziej od Kanadyjczyków uznane duety: Brazylijczycy grający dla Gruzji – Geor/Gia[15], Holendrzy – de Gruijter/Ronnes [8], Norwegowie – Kjemperud/Skarlund [12], Niemcy – Reckermann/Urbatzka [4], Nowozelandczycy – Lochhead/Pitman [13], Estończycy – Kais Kr./Vesik [6] i Portugalczycy – Maia/Brenha [18] (w nawiasie podano miejsce rozstawienia pary w turnieju).

Ciekawe wyniki padły w rozpoczętej około godz. 13.00, III rundzie. Zwłaszcza wrażenie robi zwycięstwo 2:1 niemieckiej pary Klemperer/Koreng nad Brazylijczykami Franco/Benjamin. Dobrą formę prezentują już na tym etapie turnieju mistrzowie z Brazylii – Emanuel/Ricardo, ktorzy pomścili porażkę Franco i Benjamina, wygrywając z inną dobrą parą niemiecką – aktualnymi liderami rankingu CEV – Matysik/Uhmann.

(21:12, 23:21)   44 min

Dzisiejszego popołudnia pozostały jeszcze do rozegrania mecze repasażowe, o miejsca 13-16.

źródło: fivb.org, inf. własna