Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Montreux Volley Masters: Kuba i Włochy niepokonane

Montreux Volley Masters: Kuba i Włochy niepokonane

W drugim dniu turnieju Montreux Volley Masters, swoje drugie zwycięstwa odniosły siatkarki Włoch oraz Kuby. Włoszki dość szybko rozprawiły się z reprezentacją Holandii, Kubanki zaś po świetnej grze wygrały 3:1 z Chinami. Niemki pokonały 3:0 Serbię i awansowały na trzecią lokatę w tabeli.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu w Montreaux Niemki pewnie pokonały reprezentację Serbii 3:0. Przewaga w bloku i grze obronnej zespołu niemieckiego była widoczna gołym okiem. W zespole jako rozgrywająca zagrała młodziutka 18-letnia Denise Hanke, a w ataku wystąpiła jej rówieśniczka Lena Möllers. Dobre spotkanie rozegrały Christiane Fürst i Małgorzata Kozuch. Po drugiej stronie siatki słabszy dzień miała Ivana Nesovic, której występ nie był już tak dobry jak dzień wcześniej przeciwko Chinom. Serbki tylko w pierwszym secie nawiązały wyrównaną walkę, w pozostałej części spotkania podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego miały ogromną przewagę.

Reprezentantki Kuby przełamały świetną obronę Chinek i dzięki atomowym atakom pokonały rywalki 3:1. Mimo trudności z przyjęciem zagrywki Kubanki rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść. Drugi set padł łupem Chinek, które świetnie odczytywały zamiary rywalek. Azjatkom jednak sił i koncepcji starczyło tylko na dwa sety. Trzecią i czwartą partia doskonale rozegrane taktycznie wygrały Kubanki. Liczni obserwatorzy zachwycali się grą siatkarek z Karaibów słusznie twierdząc, iż była ona na światowym poziomie.W ostatnim czwartkowym spotkaniu Włoszki pewnie, bez straty seta, pokonały Holandię. W pierwszym secie w myśl zasady „wszystko albo nic” Włoszki postanowiły pokonać rywalki bardzo silnymi zagrywkami i atakami. W drugim secie Holenderki wyszły na parkiet całkowicie zdekoncentrowane i poległy bardzo szybko do 15. Ostatnia partia to popis liderki zespołu Włoskiego, Simony Gioli, która kończyła niemal wszystkie ataki. Zespół holenderski wciąż jest jeszcze bardzo daleko od swojego pierwszego zwycięstwa w Montreaux Volley Masters.

Wyniki 2. dnia turnieju

Niemcy - Serbia  3:0
(25:23, 25:18, 25:21)
Kuba - Chiny   3:1
(25:21, 22:25, 25:16, 25:19)
Włochy - Holandia 3:0
(25:23, 25:15, 25:22)

Tabela:

1. Kuba    2  4 pkt.  6:1
2. Włochy   2  4 pkt.  6:2
3. Niemcy   2  3 pkt.  5:3
4. Chiny   2  3 pkt.  4:5
5. Serbia   2  2 pkt.  2:6
6. Holandia  2  2 pkt.  0:6

źródło: inf. własna, volleymasters.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved