Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Montreux Volley Masters: Kuba i Włochy niepokonane

Montreux Volley Masters: Kuba i Włochy niepokonane

W drugim dniu turnieju Montreux Volley Masters, swoje drugie zwycięstwa odniosły siatkarki Włoch oraz Kuby. Włoszki dość szybko rozprawiły się z reprezentacją Holandii, Kubanki zaś po świetnej grze wygrały 3:1 z Chinami. Niemki pokonały 3:0 Serbię i awansowały na trzecią lokatę w tabeli.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu w Montreaux Niemki pewnie pokonały reprezentację Serbii 3:0. Przewaga w bloku i grze obronnej zespołu niemieckiego była widoczna gołym okiem. W zespole jako rozgrywająca zagrała młodziutka 18-letnia Denise Hanke, a w ataku wystąpiła jej rówieśniczka Lena Möllers. Dobre spotkanie rozegrały Christiane Fürst i Małgorzata Kozuch. Po drugiej stronie siatki słabszy dzień miała Ivana Nesovic, której występ nie był już tak dobry jak dzień wcześniej przeciwko Chinom. Serbki tylko w pierwszym secie nawiązały wyrównaną walkę, w pozostałej części spotkania podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego miały ogromną przewagę.

Reprezentantki Kuby przełamały świetną obronę Chinek i dzięki atomowym atakom pokonały rywalki 3:1. Mimo trudności z przyjęciem zagrywki Kubanki rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść. Drugi set padł łupem Chinek, które świetnie odczytywały zamiary rywalek. Azjatkom jednak sił i koncepcji starczyło tylko na dwa sety. Trzecią i czwartą partia doskonale rozegrane taktycznie wygrały Kubanki. Liczni obserwatorzy zachwycali się grą siatkarek z Karaibów słusznie twierdząc, iż była ona na światowym poziomie.

W ostatnim czwartkowym spotkaniu Włoszki pewnie, bez straty seta, pokonały Holandię. W pierwszym secie w myśl zasady „wszystko albo nic” Włoszki postanowiły pokonać rywalki bardzo silnymi zagrywkami i atakami. W drugim secie Holenderki wyszły na parkiet całkowicie zdekoncentrowane i poległy bardzo szybko do 15. Ostatnia partia to popis liderki zespołu Włoskiego, Simony Gioli, która kończyła niemal wszystkie ataki. Zespół holenderski wciąż jest jeszcze bardzo daleko od swojego pierwszego zwycięstwa w Montreaux Volley Masters.