Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ewgeni Iwanow: Pożegnanie z Polską

Ewgeni Iwanow: Pożegnanie z Polską

Reprezentant Bułgarii w polskiej lidze spędził w sumie dwa sezony. Jeden w Skrze Bełchatów, drugi w Jastrzębiu. Dzisiaj mówi otwarcie: - Nie wrócę do Polski na kolejny sezon ligowy.

Po zakończeniu sezonu mówiło się, ze Ewgeni Iwanow zostanie w Jastrzębiu również na kolejny sezon. Działacze z Jastrzębia sprowadzili jednak Bena Hardego, Guillaiume Samica a także przedłużyli kontrakty z Igorem Yudinem i Rafaelem Linsem. Dla Iwanowa zabrakło miejsca w składzie. – Polska już nie jest dla mnie opcją w kontekście kolejnego sezonu – twierdzi Ewgeni Iwanow. – Szanse na pozostanie w Jastrzębiu minęły. Mówiąc krótko, drzwi z napisem Polska zostały zamknięte – dodał z żalem Bułgar.

Mimo, że Iwanow jest brązowym medalistą ostatniego Mundialu, przyznaje szczerze, że obecnie nie ma żadnych ofert. – Chciałbym pojechać do Włoch, Rosji albo Turcji – przyznaje gracz. – Rozmawiałem już o tym z moim menagerem. Nie chcę grać w Grecji czy Francji. Jest czas i mam nadzieję, że otrzymam dobrą propozycję. Lato jest długie a przed nami Liga Światowa i Olimpiada. Iwanow przyznał, że nie wyklucza również powrotu do Bułgarii. – Nasza liga jest jednak dla mnie ostatecznym wariantem – dodał „Puszka”.Obecnie Ewgeni Iwanow przebywa na zgrupowaniu swojej reprezentacji, ale trener Martin Stoew obiecał, że środkowy Bułgarii otrzyma wolne podczas pierwszych weekendów Ligi Światowej. – Oficjalnie będę na wakacjach do 1 lipca – mówi Iwanow. – Planuję pojechać z rodziną nad morze w okolicach 16 czerwca. Tym samym nie zobaczę na żywo spotkań Bułgarii z Hiszpanią, dlatego, że miniemy się z kadrą (mecze z Hiszpanami zostana rozegrane 14 i 15 czerwca – przyp.red.). Prawdopodobnie od 20, 21 czerwca rozpocznę jakieś lekkie treningi, zanim pojawię się na zgrupowaniu w Prawec.

* Wypowiedzi zawodnika za radio Gong

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved