Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jose Luis Molto siatkarzem roku w Hiszpanii

Jose Luis Molto siatkarzem roku w Hiszpanii

Środkowy reprezentacji Hiszpanii, na codzień występujący w zespole Portol Drac Palma de Mallorca uznany został najlepszym siatkarzem minionego roku w Hiszpanii. Warto przypomnieć, że gracz Portolu Palma de Mallorca chce zasilić polską ligę. Ma również propozycję w włoskiej ligi.

Wybór Molto uargumentowano świetnym sezonem reprezentacyjnym, zdobyciem mistrzostwa Europy a także nagrody indywidualnej podczas Pucharu Świata. – Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia – powiedział Jose Luis Molto. – Wiem jednocześnie, że nic bym nie zdziałał bez pozostałych graczy na parkiecie. W siatkówce trudno wskazywać najlepszego bo na sukces pracuje cały zespół. Mam na myśli zarówno drużynę narodową jak i klub.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Dusseldorfie, zawodnik zdradził chęć gry w PlusLidze. Od tamtego czasu sytuacja nie została jednak jeszcze rozwiązana. – Czekam na konkrety – twierdzo Molto. – W międzyczasie dostałem propozycję z Włoch. Nie są one jednak moim priorytetem ponieważ ofertę złożył mi klub serie A2, a ja mam zdecydowanie większe ambicje. Mam jednak alternatywę. Jeśli nie Polska, wyjadę do Włoch – zadeklarował siatkarz.Wraz z Portolem Palma de Mallorca Jose Lusi Molto zdobył w ubiegłym sezonie mistrzostwo kraju. Koledzy z reprezentacji nazywają do „El Muro” a prawidłowość owego przezwiska udowodnił chociażby podczas ubiegłorocznego Pucharu Świata, gdy uznany został najlepszym blokującym turnieju. W przeszłości występował we Francji oraz Belgii.

* Z Jose Luisem Molto rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved