Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ingrid Visser w Leningradce Sankt Petersburg

Ingrid Visser w Leningradce Sankt Petersburg

Zespół z rosyjskiej Superligi kobiet - Leningradka Sankt Petersburg - poinformował o podpisaniu kontraktu ze znakomitą reprezentantką Holandii, Ingrid Visser. Do ligi rosyjskiej zawodniczka ta idzie z holenderskiego Dela Martinus Amstelven.

Urodzona w 1977 roku Ingrid Visser (wzrost – 191 cm), swoją karierę siatkarską zaczęła w wieku 13 lat w klubach holenderskich (Zeewenhuzeen, Bonduelle). W wieku 20 lat, w 1997 roku, jako jedna z europejskich pionierek, podpisała trzyletni kontrakt z zespołem Superligi brazylijskiej – Minas Tenis Clube Belo Horizonte.

Po zakończeniu kontraktu w Brazylii, w sezonie 2000/01 trafiła do włoskiej Serie A – do zespołu z Vicenzy (tego samego, w którym w następnych latach grały Magdalena Śliwa i Katarzyna Skowrońska).Jej dalsza kariera ściśle związana jest z drużynami ekstraligi hiszpańskiej. W sezonie 2002/03 reprezentowała barwy bardzo mocnego w tamtym czasie Hotel Cantur Las Palmas. W 2003 roku, na cztery kolejne lata, przeniosła się do czołowej w tamtym okresie czasu drużyny europejskiej – Spar Tenerife Marichal. Właśnie z drużyną z Teneryfy, w sezonie pucharowym 2004, zdobyła złoty medal Ligi Mistrzyń. W ostatnim sezonie gry w teneryfie (2006/07) pojawiała się na parkiecie razem z reprezentantką Polski, Mileną Rosner.

Ingrid Visser jest wielokrotną reprezentantką Holandii. To podstawowa zawodniczka reprezentacyjnego teamu. W 2007 roku, ze swoimi koleżankami z drużyny narodowej, wywalczyła w znakomitym stylu złoty medal podczas rozgrywanego w Japonii, finałowego turnieju World Grand Prix.

W minionym sezonie ligowym, z inicjatywy trenera reprezentacji Holandii, Avitala Selingera, klub holenderskiej ekstraligi – Dela Martinus Amstelven, stał się miejscem zgrupowania większości podstawowych zawodniczek kadry. Wszystko to wymyślono, w celu zintegrowania zawodniczek reprezentacji, co miało zaowocować wielkimi sukcesami kadry narodowej na mistrzostwach Europy 2007, i awansem do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Jak wiemy, z planów nie wyszło zbyt wiele. Holenderki przegrały z kretesem mistrzostwa kontynentu i w Pekinie nie zagrają. Idea legła w gruzach, a czołowe zawodniczki kadry, opuszczają masowo swój holenderski klub, przechodząc do silnych lig europejskich.

źródło: inf. własna, vcmo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved