Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Przegrane polskich par w kwalifikacjach

World Tour: Przegrane polskich par w kwalifikacjach

Podobnie jak wczoraj pary kobiece, tak dziś nasi męscy reprezentanci nie zdołali przejść przez eliminacje w SWATCH FIVB World Tour rozgrywanym w Starych Jabłonkach. W turnieju głównym zobaczymy jedynie trzy polskie pary.

Wczoraj wolny los sprawił, że z trzech polskich par występujących w eliminacjach krajowych, aż dwie (Lech/Michalak, Witczak/Klimek) bez gry przystąpiły do dzisiejszych kwalifikacji. Para Sobczak/Janiak wywalczyła sobie prawo do gry w eliminacjach po wygranej nad dwójką Kałucki/Golonka. Po przegranym pierwszym secie 19:21, górą już do końca byli Sebastian i Piotr. W obu setach znacznie wygrywając 21:15, 15:11.

Już o godz. 8.00 rano na boiska w obrębie Hotelu Anders wyszła dobrze znana para polskich plażowiczów Witczak/Klimek. Przeciwnicy z Ukrainy Klyamar/Kutsmus nie sprawili większych problemów naszej dwójce. Dominik i Grzegorz pokonali ich w dwóch setach 21:18, 21:13. W drugiej rundzie kwalifikacji Polacy trafili jednak na dużo wyżej rozstawioną parę łotewską. Mimo dobrej gry, polski duet nie potrafił przeciwstawić się Łotyszom i przegrał w dwóch setach 21:15, 21:14. Tym samym Dominik Witczak i Grzegorz Klimek pożegnali się z turniejem w Strych Jabłonkach.

Zwycięstwem nad norweską parą Hellum/Berntsen R. rozpoczęli turniej Damian Wojtasik i Marek Leźnicki. Polska para bez większych problemów w pół godziny pokonała Norwegów 2:0, w setach 21:14, 21:13. Tak dobrze Polakom nie poszło już w spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji. Damian i Marek trafili w niej na duet z Meksyku Miramontes/Virgen. Po przegranej 15:21 w pierwszej partii, Polacy świetnie spisali się w odsłonie kolejnej i pokonali w niej meksykańską parę 21:14. Niestety tie-break przebiegał już po myśli Miramontesa i Virgena, którzy ostatecznie wygrali go 15:10, a kolejna polska para zakończyła swój udział w turnieju w drugiej rundzie kwalifikacji.

Takiej okazji nie miały inne nasze krajowe pary. Jarosław Lech i Michał Michalak w pierwszym swym meczu w turnieju ulegli parze z Wielkiej Brytanii Gording/Międzybrodzki 2:0. W żadnym z setów polska para nie zagroziła znacznie przeciwnikom, przegrywając w nich 15:21, 12:21. Również para Sobczak/Janiak uległa swoim austriackim przeciwnikom Huber/Blauel w dwóch setach. W każdym z nich Polacy zdobyli po 15 oczek. Obie polskie dwójki pożegnały się już z turniejem.

W turnieju głównym zobaczymy natomiast trzy nasze „eksportowe” pary. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel oraz Rafał Sińczak i Rafał Szternel od jakiegoś czasu bardzo dobrze prezentują się na międzynarodowych arenach siatkówki plażowej. Dlatego też, podczas ich potyczek możemy spodziewać się nie tylko emocji, ale również i mniejszych bądź większych sukcesów.