Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sukcesy zadedykowane sponsorowi tytularnemu

Sukcesy zadedykowane sponsorowi tytularnemu

fot. archiwum

Natalia Nuszel i Aleksandra Szymańska oraz trenerzy Grzegorz Wróbel i Witold Jagła spotkali się z dziennikarzami na posezonowej konferencji. Gospodarzem był Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu.

Energa Gedania, według rankingów ministerialnych urzędników, była najlepszym klubem w żeńskiej siatkówce w 2006 i 2007 roku. Wszystko wskazuje, że wygra też w 2008 roku. – W młodziczkach utrzymaliśmy stan posiadania, gdyż tutaj punkty są przyznawane tylko za rozgrywki wojewódzkie, a my ponownie zwyciężyliśmy na Pomorzu. W kadetkach możemy mieć bardzo podobny dorobek po ubiegłorocznego. Wprawdzie w mistrzostwach Polski zamiast złota było srebro, ale dodatkowo druga nasz drużyna grała w ogólnopolskich ćwierćfinałach. W Olimpiadzie Młodzieży punktowało dla nas aż jedenaście siatkarek, zdobywając w tym turnieju piąte miejsce. Natomiast więcej punktów przyniosły rozgrywki juniorek, bo srebro z poprzedniego sezonu zamieniliśmy na złoto – wyjaśnia zasady punktacji i osiągnięcia gdańszczanek trener Jagła .

 

W klubie jest więc wiele powodów do radości. Oprócz sukcesów młodzieżowych poziom sportowy rośnie także w szeregach drużyny żeńskiej występującej na parkietach ekstraklasy. W sezonie 2007/2008 Energa Gedania zajęła szóstą lokatę, a więc uplasowała się o "oczko" wyżej niż w poprzednim sezonie. Na konferencji nie ukrywano, że to nie tylko zasługa zawodniczek, trenerów czy kierownictwa, ale w dużej mierze sponsora strategicznego. 

Zbieramy plony pięcioletniej już współpracy z Energą. Bez wsparcia sponsora tych sukcesów by wręcz nie było lub ich osiągnięcie przyszłoby nam z o wiele większym trudem. Dlatego z nadzieją czekamy na finał negocjacji o podpisaniu umowy na kolejny rok. Wszystkie zdobyte tytuły i medale oraz te kolejne, które – mamy nadzieje – będą naszym wspólnym udziałem, dedykujemy Enerdze – podkreślił prezes Stankiewicz .

 

Kibice gdańskiego klubu liczą, że sprawa dalszego sponsoringu gedanistek przez Energę rozstrzygnie się pozytywnie. Rozmowy powinny mieć finał około 20 czerwca.

 

W sezonie 2007/08 rewelacyjnie wypadły juniorki Energi Gedanii,które zdobyły złoty medal mistrzostw Polski. – Tytuł mistrzowski to wspaniałe ukoronowanie naszej pracy w ostatnich latach. Od trzech sezonów systematycznie w tej kategorii się poprawialiśmy. W 2006 był brąz, w minionym sezonie srebro. Jednak warto podkreślić, że nasza praca nie jest nastawiona tylko na medale. Podstawowym celem jest wychowanie jak najwięcej klasowych zawodniczek dla potrzeb pierwszej drużyny i rozgrywek seniorskich – podkreśla trener Jagła , który poprowadził juniorki do złotego medalu.

 

Cztery siatkarki, które występowały w rozgrywkach juniorskich, z powodzeniem grały także w drużynie seniorskiej. Były to Natalia Nuszel, Aleksandra Pasznik, Tamara Kaliszuk i Agata Durajczyk . Ponadto w seniorskiej drużynie występowały dwie inne wychowanki gdańskiego klubu: Berenika Tomsia i Marta Siwka . Widać, że inwestowanie w szkolenie młodzieży wychodzi gdańszczankom na zdrowie, gdyż taką grupą młodych zawodniczek, w dodatku wychowanek nie może pochwalić się żaden inny klub LSK.

 

Bardzo chciałam pożegnać się z juniorkami złotymi medalami. To był cel równie ważny jak wywalczenie miejsca w podstawowej szóstce zespołu seniorek Energi Gedanii czy zdanie egzaminów maturalnych. Cieszę się, że wszystkie te cele udało się zrealizować. Nie ukrywam, że miałam kilka propozycji od innych klubów z LSK. Jednak w Gdańsku i w klubie czuję się najlepiej. Chcę tutaj zostać – zapewnia Natalia Nuszel . 19-latka zamierza podjąć studia na AWFiS Gdańsk. Klub musi z nią podpisać nowy kontrakt i obowiązkowo dać podwyżkę, bo poprzednia umowa wygasła. Aby zatrzymywać takie utalentowane zawodniczki przy ul. Kościuszki, też potrzebne jest sponsorskie wsparcie.

 

Grzegorz Wróbel zamierza jeszcze szerzej otworzyć drużynę na nastoletnie siatkarki. – Na dobrej drodze jest powrót do Gdańska z SMS Sosnowiec Mai Tokarskiej. To 17-letnia nasza wychowanka, która już może podjąć walkę o miejsce w pierwszej "6", gdyż atakuje na pułapie aż 317 centymetrów! W pierwszej drużynie chciałbym sprawdzić też inne zawodniczki, które kończą kategorię kadetek – Aleksandrę Szymańską oraz jedną z rozgrywających Paulinę Szpak lub Darię Makar – zapowiada szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved