Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy środkowy w Delekcie Bydgoszcz

Nowy środkowy w Delekcie Bydgoszcz

Jadar Radom zagra w ekstraklasie a to oznacza, że Delecta Bydgoszcz nie zastąpi go w ekstraklasie. Zespół ma za to nowego środkowego - Artura Augustyna. Siatkarz ma podpisać kontrakt w przeciągu kilku dni.

Niecały miesiąc temu prezes Jadaru Tadeusz Kupidura ogłosił, że akcje spółki Jadar SA w PlusLidze (siatkarskiej ekstraklasie) wystawia na sprzedaż. Choć chętnych na ich kupno nie było, to na ewentualne zajęcia miejsca po radomianach w ekstraklasie liczyły zespoły z Bydgoszczy i Poznania (jeśli klub nie zgłosiłby się do rozgrywek, odbyłby się turniej barażowy). W poniedziałek te nadzieje jednak prysnęły, bo na specjalnie zwołanej sesji rady miasta Radomia postanowiono, że klub otrzyma wsparcie w wysokości 854 tys. zł z puli przeznaczonej na promocję miasta.

Należało się spodziewać, że to całe zamieszanie tak właśnie się zakończy – mówi Marek Kaźmierczak, dyrektor Delekty. – My przede wszystkim skupiamy się na walce w I lidze i szybkim awansie do ekstraklasy – dodaje.Decyzja władz Radomia nie oznacza jednak końca szans na turniej barażowy o możliwość występów w PlusLidze. Nadal niewyjaśniona jest sytuacja Płomienia Sosnowiec. Ogromne problemy ma też AZS Politechnika Warszawa, a więc zespół, który wygrał baraże z bydgoszczanami.

Znamy te sprawy, ale spokojnie poczekamy do końca czerwca. Teraz zajmujemy się kompletowaniem naszej drużyny – kończy Kaźmierczak.

Wczoraj we Włocławku w siedzibie głównego sponsora drużyny umowę z prezesem Piotrem Sieńko podpisał rozgrywający Piotr Lipiński, który miniony sezon spędził w Jadarze. Wkrótce to samo uczynić ma środkowy Artur Augustyn. Grający ostatnio w niemieckim Wuppertalu siatkarz przed tygodniem testowany był przez Delektę. Z grupy czterech zawodników tylko on przekonał do siebie trenera Rostislava Chudika.

Artur Augustyn pochodzi z Rzeszowa. Jest wychowankiem SMS Rzeszów. Profesjonalną karierę rozpoczynał w Morzu Szczecin, zaś w 2003 roku na dwa lata przeniósł się do Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. W 2004 roku Augustyn zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów. Jest także srebrnym medalistą ME kadetów z 2001 roku.

Tuż na początku 2008 roku powołano go do Meczu Gwiazd niemieckiej Bundesligi „Północ – Południe”. Augustyn zagrał w ekipie Nord-Team wraz z Ralphem Bergmannem czy Sebastianem Fuchsem.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved