Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszyniankę opuszczają kolejne zawodniczki

Muszyniankę opuszczają kolejne zawodniczki

fot. archiwum

Zespół mistrzyń Polski sezonu 2007/2008 - MKS Muszynianka Fakro Muszyna opuszczają dwie kolejne zawodniczki. Na zmianę barw klubowych zdecydowały się Agata Karczmarzewska-Pura i Marlena Mieszała.

Agata Karczmarzewska-Pura , grająca na pozycji atakującej i skrzydłowej, ma na swoim koncie występy m.in. we włoskim klubie Airone Terra Sarda Tortoli oraz rosyjskiej Tulica Tulamasz Tula, w której spędziła dwa lata. Ze Stalą Mielec zdobyła w 2001 roku brązowy medal Mistrzostw Polski, zaś w tym sezonie wśród jej nagród zawisł złoty medal mistrzostw kraju zdobyty z zespołem z Muszyny. Pierwszy występ w kadrze Polski zanotowała w 1998 roku. W plebiscycie na Dziesięciu Najlepszych Sportowców Podkarpacia dwukrotnie zajęła 4. miejsce.

 

To ja podjęłam decyzję o tym, że odchodzę z Muszynianki Fakro – przyznaje siatkarka w rozmowie z Gazetą Krakowską. – Miałam dosyć odwlekania rozmów z trenerem Bogdanem Serwińskim i czekania na bieg wydarzeń. 

Siatkarka nie ukrywa, że prowadzi rozmowy z innymi klubami, ale w tej chwili najważniejsze dla niej są studia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. – Nadrabiam zaległości. Właśnie otrzymałam zaliczenie z piłki nożnej – przyznaje.

 

Sportowe życie jest pełne uroków. Mam nadzieję, że klub do którego wkrótce trafię będzie miał w swoim mieście wyższą uczelnię na której będą kontynuować naukę.

 

Oprócz Agaty Karczmarzewskiej-Pury zespół z Muszyny chce opuścić Marlena Mieszała . 31-letnia środkowa karierę rozpoczynała w Nike Węgrów. W 2003 roku, z zespołem BKS Stal Bielsko-Biała, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Teraz Mieszała szuka nowego klubu, ale jeszcze nie wiadomo, jakie barwy będzie reprezentować. – Prowadzę rozmowy w sprawie finansów, jeżeli dojdziemy do porozumienia to podpiszę umowę – mówi.

źródło: Gazeta Krakowska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved