Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Emanuele Zanini: Nowy bohater słowackiej siatkówki

Emanuele Zanini: Nowy bohater słowackiej siatkówki

Jeden miesiąc pracy z męską reprezentacją Słowacji wystarczył włoskiemu szkoleniowcowi, Emanuele`owi Zaniniemu, aby wprowadzić zespół do finałów mistrzostw Europy. Słowacja w swojej historii, w europejskim czempionacie zagra po raz piąty.

Po Czechu Pavle Třešňáku, Zanini jest drugim obcokrajowcem, który dokonał tej sztuki. Na Słowacji wszyscy są pod wrażeniem stylu w jakim Włoch wywalczył kwalifikacje do mistrzostw Europy. – Nie załamywał się kontuzjami podstawowych graczy, trzymał zespół twardą ręką, ale przede wszystkim zmienił nastawienie kadrowiczów do gry – z dumą opisuje zalety słowacka prasa. Taki sposób prowadzenia zespołu przyniósł już owoce po niespełna miesiącu treningów. Słowacy okazali się najlepsi w grupowych rozgrywkach II rundy kwalifikacji do ME 2009. Ale nie uczyniłby tego gdyby nie dwaj jego rodacy, asystent Paolo Zambolin oraz trener przygotowania kondycyjnego Vanni Miale.

W mojej trenerskiej karierze nie zdarzyło mi się, aby zespół przeze mnie prowadzony odniósł taki sukces. – mówi Emanuele Zanini. – Słowaccy siatkarze poznali swoją wartość i te kwalifikacje tak naprawę wywalczyli oni sami. Ten zespół ma ogromny potencjał, jest głodny siatkówki i ciężkiej pracy. Brakuje mu jedynie większej stanowczości, ale do finałów uda się nam ten element dopracować – dodaje włoski szkoleniowiec.Zanini nie zasypia gruszek w popiele. Przed nim kolejne wyzwanie. Już za niespełna dwa tygodnie jego reprezentacja zainauguruje rozgrywki tegorocznej Ligi Europejskiej. W Žiline, od 13 do 15 czerwca Słowacy w pierwszym turnieju zagrają z Holandią, Grecją i Wielką Brytanią. – Liga Europejska rozpoczyna się już wkrótce. Zawodnicy, którzy grali w kwalifikacjach w Popradzie i Pilźnie są zmęczeni, będę chciał dać im odpocząć – mówi Zanini. – Z pewnością będą duże roszady w kadrze, chcę jeszcze raz sprawdzić wszystkich siatkarzy – kończy Włoch.

źródło: Dziennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved