Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Czesi w europejskich pucharach

Czesi w europejskich pucharach

Najmniej pięć zespołów z czeskiej ligi zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Swoich sił w rozgrywkach Ligi Mistrzów będą ponownie próbowali siatkarze z Czeskich Budziejowic, w Lidze Mistrzyń dzięki dzikiej karcie zagra VK Prostějov.

Europejska Konfederacja Siatkówki wszystkie dzikie karty miała rozdać w czwartek. Na razie wiadomo, że jedna z nich trafi do czeskiego Prostějovowa, gdzie od przyszłego sezony będzie występować była siatkarka Winiar Kalisz, Milada Spalova. VK Prostějov, który w minionym sezonie zajął czwarte miejsce w lidze zagra w Lidze Mistrzyń. Chęć gry w tych elitarnych rozgrywkach zgłosiły również wicemistrzynie Czech, SK UP Ołomuniec, a na wolne miejsce czeka ekipa z Brna.

Męską siatkówkę w Europie będą reprezentowali mistrzowie Czech, Jihostroj Czeskie Budziejowice, DHL Ostrava oraz Dukla Liberec. Jihostroj po raz kolejny zagra w Lidze Mistrzów, Dukla w Pucharze CEV, natomiast druga drużyna ligi, DHL Ostrava wystąpiła do CEV z prośbą o zgodę na przeniesienie zespołu do rozgrywek Challenge Cup.Przystąpienie do rozgrywek europejskich pucharów odmówiła drużyna volleyball.cz Kladno (mężczyźni) i mistrzyń Czech, Olympu Praga. Losowanie grup Ligi Mistrzów odbędzie się 4 lipca w Wiedniu, natomiast losowanie pozostałych pucharów – 28 lipca w Luksemburgu.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved