Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Znowu niepokojąca cisza wokół AZS-u

Znowu niepokojąca cisza wokół AZS-u

Cisza wokół AZS-u świadczy prawdopodobnie o tym, że nadal nie ma pieniędzy na zatrudnienie zawodników. Przed tygodniem mówiono, że AZS najgorsze ma już za sobą i teraz z klubu powinny napływać lepsze informacje. Niestety, nadal takich nie ma.

Działacze znowu milczą, co oznaczać może dalsze kłopoty. Wygląda na to, że AZS wciąż walczy o budżet, który ma się zamknąć kwotą ok. 4,5 mln zł. Tyle ma wystarczyć do zbudowania solidnej drużyny, która godnie się zaprezentuje w Lidze Mistrzów i powalczy o miejsce w czołówce ligi. Rozmowy ze sponsorami trwają, a czas ucieka i lada moment może się okazać, że na rynku nie ma już wolnych dobrej klasy zawodników.

Rozmowy z zawodnikami są w trakcie i być może niedługo podpiszemy jakieś umowy. Mamy kilka planów, których realizacja zależy od tego, jakimi ostatecznie będziemy dysponować pieniędzmi – mówi dyrektor AZS-u Ryszard Bosek. – Tak naprawdę to wolnych klasowych zawodników już w tej chwili nie ma, bo oni wszyscy są w Rosji.Bosek, który od lat mieszka w Częstochowie, niepokoi się tym, że klub i jego działaczy w trudnym momencie zostawiono samych sobie. – Krytykować jest łatwo, a pracować trudno – podkreśla. – Ja wiem, jak ciężką pracę wykonują prezesi. Oni robią wszystko, aby klub się nie rozpadł. Wygląda jednak na to, że są w tych działaniach odosobnieni. Nie widzę, żeby w sprawy klubu angażowali się lokalni politycy czy samorządowcy, a ich wsparcie jest bardzo ważne. AZS od lat był w czołówce, zdobywał medale i promował miasto. Wtedy tych, którzy chcieli uścisnąć dłoń zawodników, nie brakowało. Teraz zniknęli i nie ukrywam rozżalenia, że tak się dzieje.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved