Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Słaby występ polskich dwójek w kwalifikacjach

World Tour: Słaby występ polskich dwójek w kwalifikacjach

W dniu dzisiejszym kwalifikacje do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour w Starych Jabłonkach rozpoczęły pary żeńskie. Niestety przez eliminacje nie przeszła żadna polska dwójka. W dalszych rozgrywkach walczyć będą jedynie trzy nasze pary.

Najbliżej awansu była para Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn, która wygrała swoje pierwsze spotkanie z dwójką z Nowej Zelandii 2:0. Polki by wygrać potrzebowały zaledwie pół godziny. W pierwszym secie nasz duet przeważał od początku i wygrał go 21:14. Natomiast w drugiej partii polska para zwyciężyła 21:19. W drugiej rundzie kwalifikacji Magdalena i Agnieszka uległy dużo wyżej rozstawionej parze norweskiej Maaseide-Glesnes w dwóch setach. W żadnym z setów Polki nie nawiązały równorzędnej walki i przegrały w nich 14:21, 15:21.

Inne polskie dwójki już po pierwszych spotkaniach zakończyły swój udział w turnieju. Dwójka Kolosińska/Kaczkowska nie sprostała parze japońskiej i przegrała spotkanie w dwóch setach, zdobywając w obu partiach po 17 punktów. Kolejna polska para Eska/Filip zakończyła udział w turnieju po przegranej z zespołem szwedzkim Lundqvist/Ljungquist. Polki przegrały spotkanie w dwóch setach (10:21, 15:21). Również dwusetowy pojedynek rozegrała para Staszek-Staszków/Gałek. Niestety w obu partiach górą były ich przeciwniczki z Australii, Romanowski/Summer, które pokonały naszą parę 21:17, 21:11.

Tym samym w turnieju głównym zobaczymy jedynie trzy polskie pary kobiece, które już wcześniej miały zagwarantowane w nim miejsce. O jak najlepsze pozycje walczyć będą duety: Urban/Wiatr, Megi/Wojtczak, oraz Sowała/Brzostek, które do turnieju przystąpiły dzięki dzikiej karcie.