Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

W Winnipeg ruszył turniej Copa Panamericana 2008 mężczyzn

W dniach 2-7 czerwca, w kanadyjskim Winnipeg, rozgrywany jest trzeci już turniej z cyklu Copa Panamericana mężczyzn. Startuje siedem ekip, podzielonych na dwie grupy: Kanada, Portoryko, Dominikana i Trynidad i Tobago (gr. A), a także Stany Zjednoczone, Kostaryka i Meksyk (gr. B).

Dużo nie brakowało, aby tegoroczny turniej Copa Panamericana 2008 mężczyzn, zakończył się całkowitym fiaskiem. Z dwunastu zespołów, które miały pojawić się w Winnipeg, ze startu zrezygnowało aż pięć drużyn. Nie przyjechali do Kanady siatkarze Brazylii, Argentyny, Kolumbii i Wenezueli oraz Kubańczycy. W większości przypadków absencja drużyn tłumaczona była kolidowaniem terminów ważnych imprez, lub innym cyklem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Przypomnijmy, że Kubańczycy startowali niedawno bez powodzenia w turnieju interkontynentalnym w Niemczech. Argentyna teraz startuje w Tokio, a Brazylia i Wenezuela swoim rytmem przygotowują się do Igrzysk. Wszystkie te drużyny, poza Argentyną, wystartują niebawem w Lidze Światowej.

Pod nieobecność wymienionych drużyn, zdecydowanym faworytem rozpoczętego wczoraj w Winnipeg turnieju, są siatkarze Stanów Zjednoczonych. Zagrozić mogą im, mimo że grają w eksperymentalnym składzie, Kanadyjczycy. Paradoksalnie, ze względu na to, że także Portoryko przysłało na te zawody drugi skład, trzecią siłą turnieju powinna być drużyna Dominikany, z klasowym bombardierem – Elvisem Contrerasem w składzie.W czterozespołowej grupie A, odbyły się wczoraj dwa mecze. Dominikana rzeczywiście okazała się wystarczająco silna, aby pokonać młodzieżowy skład Portoryko 3:1. Oczywiście, liderem ekipy Dominikany, był zdobywca 19 punktów, Elvis Contreras. Grający także w Europie Jose Caceres Gomez dołożył 17 punktów, a Victor Batista – 16 punktów. Jackson Rivera punktował 15 razy dla pokonanych. Drużyna Kanady bez problemów pokonała w trzech setach Trynidad i Tobago. Toontje van Lankvelt zdobył najwięcej, bo 11 punktów dla Kanady, w tym aż 5 blokiem. Dwa pierwsze sety rozegrał na dobrym poziomie w drużynie Kanady, znany z gry w PLS-ie, Dallas Soonias, zdobywając 5 punktów. W ekipie Trynidadu i Tobago, Sean Morrison punktował 8 razy, a wyróżniającymi się postaciami zespołu byli także gracze lig europejskich – Nolan Tash i Marc Anthony Honore (ten gra w VfB Friedrichshafen).

Winnipeg, grupa A, pierwszy dzień, 2 czerwca

Portoryko - Dominikana 1:3
(20:25, 19:25, 25:22, 21:25)

Kanada - Trynidad i Tobago 3:0
(25:12, 25:13, 25:13)

W trzyzespołowej grupie B, grali tylko Amerykanie z Kostaryką, wygrywając pewnie 3:0. Liderem amerykańskiej ekipy, był zdobywca 11 punktów, Evan Patak (jest w szerokiej pierwszej kadrze USA). 10 punktów dorzucił Nathan Meerstein. Dla Kostaryki 9 „oczek” uzbierał Jeffery Calderon.

Winnipeg, grupa B, pierwszy dzień, 2 czerwca

USA - Kostaryka 3:0
(25:15, 25:18, 25:17)

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved