Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Tomasz Dowgiałło: Dzięki siatkarkom zawody będą ładniejsze

- Obecny termin jest dla nas zdecydowanie korzystny. W ubiegłym roku mówiliśmy, że naszą imprezą przedłużamy wakacje, tym razem je rozpoczynamy - mówi dyrektor sportowy turnieju w Starych Jabłonkach Tomasz Dowgiałło.

W tym roku nie tylko kobiety będą miały na kogo popatrzeć. Po raz pierwszy w Starych Jabłonkach oprócz siatkarzy na boisko wybiegną także najlepsze na świecie panie…

Tomasz Dowgiałło: – To prawda i jest to dla nas jako organizatorów największy, jaki mogliśmy sobie wymarzyć krok do przodu. Turniej podwójny, czyli z udziałem mężczyzn i kobiet jest bowiem tzw. turniejem pełnym. Nie ukrywamy, że bardzo się z tego powodu cieszymy. To dla kibiców doskonała okazja, aby porównać, jakie są różnice w grze. Podejście pań do tego sportu wynikające oczywiście z odmiennej fizjologii jest bowiem trochę inne. Nie można też ukrywać, że dzięki siatkarkom zawody będą zdecydowanie ładniejsze, a względy estetyczne przecież także mają duże znaczenie (śmiech).No właśnie, podczas poprzednich edycji turnieju często słyszało się opinie, że do stworzenia prawdziwego święta plażówki brakuje tylko rywalizujących pań.

Kiedyś turnieje pojedyncze były bardzo popularne, natomiast rzeczywiście kilka lat temu tendencja się zmieniła. Teraz organizuje się World Tour jednocześnie dla kobiet i mężczyzn. Zresztą dążyliśmy do tego już od dwóch lat, a w 2007 r. byliśmy bardzo blisko otrzymania takiej roli. Plany pokrzyżował jednak termin zawodów mężczyzn, który odgórnie narzuciły nam europejskie władze siatkówki.

Jak zdołacie pomieścić zawodników, skoro już w poprzednich latach, kiedy grali tylko mężczyźni, miejscowy hotel Anders pękał w szwach?

Dobierzemy parami siatkarki z siatkarzami tak, aby razem spali w łóżkach. Nie, oczywiście żartuję (śmiech). Tak naprawdę wszyscy, którzy towarzyszą imprezie oprócz zawodników, w większości śpią poza Starymi Jabłonkami. Jest kilka obiektów, które biorą udział w zakwaterowaniu, m.in. w Miłomłynie czy Ostródzie.

W ubiegłym roku turniej w Starych Jabłonkach odbył się z konieczności dopiero we wrześniu, a jak istotna jest pogoda w tej dyscyplinie nie trzeba nikogo przekonywać.

Obecny termin jest dla nas zdecydowanie bardziej korzystny. W ubiegłym roku mówiliśmy, że naszą imprezą przedłużamy wakacje, tym razem je rozpoczynamy.

Autorem wywiadu jest Michał Koronowski – Więcej w „Gazecie Wyborczej Olsztyn”

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved