Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zakręcony Riad…

Serie A: Zakręcony Riad…

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że 26-letni brazylijski środkowy bloku, Riad, napewno będzie w sezonie 2008/09 występował w klubie Superligi - Ulbra/Uptime. Zawodnik miał nawet podpisany z tym swoim byłym klubem wstępny kontrakt...

Tymczasem dzisiaj mistrz Wloch, Itas Diatec Trentino, poinformował, że zawarł z Riadem (pełne nazwisko – Riad Garcia Pires Ribeiro) kontrakt na najbliższe dwa lata.

Riad to zawodnik mający za sobą treningi w brazylijskiej kadrze „Nuevos” (druga reprezentacja Brazylii), a z okresu sprzed kilku lat, zostały mu w pamięci powołania i sukcesy z reprezentacją Brazylii kadetów i juniorów (lata 1999-2001). Ten 26-letni obecnie zawodnik, w latach 2002-2004 grał właśnie w brazylijskiej Ulbrze, z którą w sezonie 2002/03 zdobył mistrzostwo kraju. Dwa następne lata (2004-2006) spędził w innym klubie Superligi – On Line Novo Hamburgo. Potem, przez dwa sezony był zawodnikiem drużyn włoskiej Serie A. Sezon 2006/07 spędził w Piemoncie, w klubie BreBanca Lannutti Cuneo, zaś w minionym sezonie, 2007/08, był zawodnikiem Andreoli Latina, gdzie grał między innymi u boku swoich rodaków – Bruno Zanutto i Gilsona Bernardo.Ale Andreoli Latina, nie utrzymało się w Serie A… – Po zdegradowaniu Andreoli Latina do Serie A2, postanowiłem wrócić do kraju, i grać dalej w rodzimej Superlidze. Wybrałem mój były zespół, Ulbra/Uptime, z którym nawet zawarłem już wstępną umowę. Ale potem koniecznie chciał ze mną rozmawiać trener Trentino – Radostin Stojczew. Zaangażowanie i zapał, z jakim przekonywał mnie, że jestem zawodnikiem idealnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami pasującym do jego wizji budowy zespołu, skłoniło mnie do podjęcia decyzji o pozostaniu we Włoszech – wyjaśnia Riad motywy zmiany swojej wcześniejszej decyzji. – Niemałe znaczenie w podjęciu decyzji, miała też perspektywa występów z Trentino w Lidze Mistrzów – kończy Riad.

W drużynie mistrza Włoch – Itas Diatec Trentino – Riad będzie prawdopodobnie jednym z trzech, obok Andre Nascimento i Andre Hellera zawodnikiem brazylijskim. Ci dwaj ostatni, grający niezbyt udanie w poprzednim sezonie w Cimone Modena, odchodzą z tego klubu. Działacze Itasu wykazują bardzo duże zainteresowanie w kierunku ich pozyskania. Przypomnijmy też, że będzie on kolegą klubowym dwóch reprezentantów Polski – Michała Winiarskiego i Łukasza Żygadło.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved