Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowy klub nowe możliwości

Nowy klub nowe możliwości

fot. archiwum

Eleonora Dziękiewicz swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Gdańsku. Później były kluby Sokoła Mogilno, Stali Mielec, Nafty – Gaz Piła. Ostatnie dwa sezony grała w Wniarach Kalisz. Od przyszłego sezonu będzie grać w barwach BKS-u.

Miałam dwie oferty z Muszynianki i BKS-u. Zdecydowałam się na Bielsko-Białą. To większe miasto od Muszyny i mój mąż łatwiej znajdzie tu pracę. To ważny powód – przyznała w wypowiedzi dla Super Expressu.

 

Grałam już w Gedanii, Stali Mielec, Nafcie Piła i Kaliszu – śmieje się. – W sumie to piąty klub… Ale z trzech ostatnich odchodziłam, bo ich sytuacja była dość niepewna. W sumie tylko z Gdańskiem pożegnałam się, bo chciałam podnieść swój poziom sportowy. Ale na zakończenie kariery może tam wrócę – dodała reprezentantka Polski. 

Obecnie Eleonora Dziękiewicz gra na pozycji środkowej, jednak jak sama przyznaje, w swojej karierze grała już na każdej pozycji poza libero. – Byłam wystawiającą, skrzydłową, a teraz gram na środku – śmieje się. – Najlepiej czuję się jako środkowa. Choć wolałabym niekiedy mieć więcej zadań w obronie. I w ostatnim sezonie, trener w Kaliszu Igor Prielożny dawał mi szansę pokazania swoich umiejętności w odbiorze – mówi w wywiadzie dla Super Expressu.

 

Wczoraj do drużyny BKS-u dołączyła koleżanka z Winiar Kalisz, Anna Barańska , która podpisała roczny kontrakt z Aluprofem Bielsko-Biała. Nie ukrywa jednak, że jeżeli współpraca będzie układać się dobrze, pozostanie na dłużej. – Mam taką zasadę, że zawsze podpisuję umowy na jeden sezon. Jeżeli będę się czuła dobrze, nic nie stoi na przeszkodzie by przedłużyć kontrakt – powiedziała Super Expressowi Anna Barańska .

 

Eleonora Dziękiewicz podkreśla, że dzięki obecności trenera Prielożnego w klubie czuje się dobrze. – Jest jeszcze trener Prielożny – mówi Lena. – Czyli czuję się jak w domu.

 

A jakie ma plany na kolejny sezon? – Plan jest prosty – mamy apetyt na mistrza Polski, Puchar Polski a w przyszłym sezonie chcielibyśmy powalczyć w Lidze Mistrzyń. W Bielsku jest teraz bardzo silna "paka" i myślę, że stać nas na to, by powojować w Europie – powiedziała Super Expressowi.

źródło: inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved