Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Nowe „szpony” Orła

Tragiczny koniec poprzedniego sezonu dla drużyny Orła Międzyrzecz wymusił na działaczach spore ruchy kadrowe. Do rozgrywek I ligi w nadchodzącym sezonie lubuski zespół przystąpi z aż siedmioma nowymi graczami.

Z klubu odeszli obaj rozgrywający Orła z zeszłego sezonu. Wychodzący zwykle w pierwszej szóstce Grzegorz Pająk rozmawia już z innym pierwszoligowym klubem, ale na razie nie chce zdradzić gdzie zagra – Wolę nie zdradzać nazwy klubu dopóki umowa nie będzie ostatecznie sfinalizowana – powiedział Grzegorz w rozmowie z dziennikarzem. Drugi rozgrywający Konrad Krzywiecki już jakiś czas temu podpisał umowę z drugoligową drużyną zza miedzy – Olimpią Sulęcin. Na boisku zastąpią ich: Maciej Fijałek dwudziestosześciolatek, który ma za sobą występy między innymi w BBTS-ie Bielsko Biała i Energetyku Jaworzno oraz Łukasz Klucznik, który w zeszłym roku w ostatniej chwili opuścił drużynę GTPS Gorzów na rzecz drużyny AZS Stelmet Zielona Góra, do której wniósł bardzo dużo i z którą walczył o awans do pierwszej ligi.

Na pozycji atakującego zmian jest mniej, bo w porównaniu do rozgrywających to tylko 50%. Zawodnikiem, który pozostał na tej pozycji w ekipie Orła jest jej dotychczasowy kapitan Wojciech Wesołowski. O miejsce na boisku przyjdzie mu rywalizować z nie byle kim, bo drugim zakontraktowanym atakującym jest Krzysztof Hajbowicz. Siatkarz, który dwukrotnie wraz ze swoimi drużynami awansował do PLS, najpierw z Politechniką Warszawa a ostatnio z Treflem Gdańsk, a także zdobył Mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej.Przyjęcie w drużynie Orła trzymać będą jej dotychczasowi skrzydłowi: Michał Jakubczak, Wojciech Janas i młody wychowanek klubu Mariusz Szulikowski. Nowymi nabytkami na tę pozycję są Daniel Mróz, który już kilka dni temu zapowiedział odejście z Gorzowa i chęć gry w Międzyrzeczu, oraz zawodnik z doświadczeniem z PLS, uprzednio gracz Energetyka Jaworzno – Maciej Kordysz. Szóstym przyjmującym jest Krystian Pachliński, który w zeszłym sezonie pełnił funkcję libero i jak powiedział nam prezes międzyrzeckiego zespołu Andrzej Kaczmarek nadal będzie ją pełnił na zmianę z Patrykiem Kabzińskim. Na boisko będzie wychodził ten, który w danym dniu będzie w lepszej dyspozycji.

Największe problemy w klubie były z obsadzeniem pozycji środkowych. Na skutek tragicznego wypadku z końca poprzedniego sezonu Orzeł stracił ich, aż dwóch. Ich miejsce na boisku zajmą trzej nowi gracze Arkadiusz Kucharski, Rafał Jarząbski były gracz Gwardii Wrocław oraz mierzący 207 centymetrów Jarosław Tepling w zeszłym sezonie reprezentujący barwy Energetyka Jaworzno. Skład środkowych zamyka Adrian Hunek, który przedłużył kontakt z międzyrzecką drużyną.

Z większością zawodników podpisaliśmy już kontrakty, z pozostałymi także sprawy są na najlepszej drodze i lada dzień spodziewamy się sfinalizowania umów – dodał prezes Orła. Jednym z zawodników, który nie złożył jeszcze ostatecznego podpisu jest Krzysztof Hajbowicz, który ciągle jeszcze oficjalnie jest zawodnikiem Trefla Gdańsk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved