Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: W Chinach zagramy w Hangzhu

LŚ: W Chinach zagramy w Hangzhu

fot. archiwum

FIVB zgodziło się by Chińska Federacja Siatkówki zmieniła miejsce rozgrywania spotkań tegorocznej Ligi Światowej. Chengdu – miasto, w którym miały odbyć się mecze zostało zniszczone, przez kataklizm, który w maju nawiedził tamtejsze rejony.

Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w Hangzhou. Chengdu to stolica prowincji Sichuan, która została 12. maja zniszczona przez trzęsienie ziemi. Dlatego też, FIVB i CVA zapewniły, że będą wspólnie pracować by zapewnić najwyższe standardy dla drużyn, gości i kibiców podczas rozgrywek tegorocznej Ligi Światowej.

 

Reprezentacja Chin znajduje się w grupie D. Pierwsze trzy kolejki Chińczycy rozegrają na własnym terenie. W pierwszym meczu będą podejmować reprezentację Japonii (14-15 czerwca). W kolejnych spotkaniach zmierzą się z Polską (21-22 czerwca), oraz z Egiptem (28-29 czerwca). Reprezentacja Chin, która w zeszłej edycji „Światówki” zajęła dziewiątą lokatę kolejne trzy spotkania rozegra na wyjazdach. 

W tegorocznej edycji Ligi Światowej w ciągu sześciu tygodni, rozegrane zostanie 96 spotkań w 41 miastach na całym świecie. Runda finałowa rozegrana zostanie w tym roku w Rio de Janeiro (23-27 lipca). Wtedy to, Brazylijczycy będą walczyli o kolejną, szóstą z rzędu wygraną w tym turnieju.

 

Zobacz również:

LŚ ’08: terminarz spotkań ‚polskiej’ grupy D oraz składy reprezentacji

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved