Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dylematy beniaminka

Dylematy beniaminka

Po kilkudziesięciu latach gdańscy kibice ponownie będą mogli oglądać w swoim mieście męską siatkówkę na najwyższym poziomie. Działacze klubu będą się starali zrobić wszystko, aby Trefl Gdańsk pozostał w siatkarskiej elicie.

Cele na przyszły sezon? Wydają się jasne. Działacze z Gdańska nie chcą się porywać z motyką na księżyc i obiecywać walki o strefę medalową, dobrze wiedzą, że dla beniaminka sukcesem będzie utrzymanie w PlusLidze. Jak w rozmowach z dziennikarzami mówił prezes Trefla Kazimierz Wierzbicki w pierwszym sezonie klub nie chce składać deklaracji walki o pierwszą trójkę czy czwórkę ligi. Trefl chce okrzepnąć w ekstraklasie, ugruntować swoją pozycję, poznać ją.

Przed rozpoczęciem rozgrywek bardzo ważne jest domknięcie klubowego budżetu, jak i pozyskanie nowych zawodników, którzy pomogą wypełnić plan minimum, jakim jest utrzymanie Trefla wśród najlepszych polskich drużyn. Jak zapewnia Kazimierz Wierzbicki wszystko idzie w dobrym kierunku. W tej chwili budżet gdańszczan kształtuje się w granicach 4,5 miliona złotych, jednak nadal trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami i kwota ta może ulec zmianie. Prezes Trefla szacuje, że budżet około 5-5,5 miliona złotych pozwoli zespołowi na zajęcie miejsca w środkowej części tabeli.Od strony kadrowej w klubie zapowiada się małe trzęsienie zmieni. Z Gdańskiem już pożegnał się Marcin Drabkowski, a jego śladem poszli Wojciech Serafin, Jarosław Stancelewski, Piotr Poskrobko, Krzysztof Hajbowicz i Witold Chwastyniak. Na celownikach działaczy Trefla znalazły się takie nazwiska jak Billings czy Redwitz. Bardzo zaawansowane rozmowy prowadzone są z przyjmującym Halkbanku Ankara i reprezentacji Polski, Zbigniewem Bartmanem. Niewykluczone, że gdański kierunek wybierze trzech zawodników zdziesiątkowanego Jadaru Radom – Maciej Pawliński, Grzegorz Kokociński i Wojciech Żaliński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved