Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Delecta zmienia swoje oblicze

Delecta zmienia swoje oblicze

Zespół Delecty liczy w tej chwili jedenastu zawodników. Do kadry dołączyło trzech juniorów, którzy w tym roku zdobyli brązowy medal MP. Czwarty, Wojciech Kozłowski, był już w niej w ubiegłym sezonie.

Działacze bydgoskiego klubu uznali, że skoro młodzi zawodnicy osiągnęli taki sukces, rozwijając się poprawnie pod okiem trenera Tomasza Zaczka, to trzeba im pomóc w zaaklimatyzowaniu się w „dorosłej” siatkówce. Podpisali z nimi kontrakty i dołączyli do kadry seniorskiego zespołu. Jeśli młodzi zawodnicy mają się ogrywać, to najlepiej na I-ligowych parkietach.

Niewykluczone jednak, że Delecta dostanie szansę gry w PlusLidze. Nadal w zawieszeniu jest udział w niej Płomienia Sosnowiec i Jadaru Radom. Wraz ze skończeniem rozgrywek w ubiegłym sezonie pojawiły się w obu klubach poważne problemy organizacyjne i finansowe. Działacze Płomienia i Jadaru nie wykluczają wycofania zespołów z PlusLigi. Oba kluby mają już niewiele czasu, żeby uporządkować swoje sprawy i zgłosić zespoły do rozgrywek (problemem jest też zdekompletowana kadra). Jeśli tak się nie stanie, to prawdopodobnie odbędzie się turniej barażowy (Delecta, KS Poznań, AZS Nysa?).Jednak bydgoscy działacze i trener Rostislav Chudik na razie budują skład na rozgrywki I-ligowe (ostatnim pozyskanym zawodnikiem jest były reprezentant Polski, rozgrywający Piotr Lipiński).

Co jednak się stanie z kontraktami zawodników, jeśli zespołowi przyjdzie grać o klasę wyżej? – Nic się nie stanie – mówi Marek Każmierczak, dyr. urzędujący spółki „Łuczniczka”. – Dopiszemy aneksy, a premie będą nie za awans, tylko za utrzymanie…

Kadra Delecty na dziś

Rozgrywający:
Piotr Lipiński
Waldemar Kaczmarek (junior)

Przyjmujący:
Martin Sopko
Stanisław Pieczonka
Wojciech Kozłowski (junior)

Środkowi:
Michał Cerven
Mateusz Borucki (junior)

Atakujący:
Krzysztof Janczak
Dawid Konarski (junior)

Libero:
Michał Dębiec
Sebastian Tylicki (junior)

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved