Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Copa Panamericana kobiet: Tylko Brazylia niepokonana

Copa Panamericana kobiet: Tylko Brazylia niepokonana

W czwartym dniu meksykańskiego turnieju Copa Panamericana kobiet, swoje spotkania wygrywały zespoły Kostaryki, Argentyny i USA w grupie A oraz Wenezueli, Kanady i Brazylii w grupie B. Tylko Brazylijki zachowały status niepokonanych.

W grupie A wreszcie zwycięstwo zanotowała drużyna Kostaryki. Okazją do radości Kostarykanek był mecz z najsłabszym zespołem turnieju – Trynidadem i Tobago. Mecz zakończyl się w trzech setach. Verania Willis i Karen Cope zdobyły po 10 punktów dla zwycięskiego zespołu, zaś Krystle Estelle punktowała 15 razy dla ekipy Trynidadu i Tobago. Mając na uwadze głęboki kryzys, jaki w ostatnich kilku latach przechodzi reprezentacja Argentyny, trzeba uznać za pozytywną niespodziankę formę, jaką prezentują Argentynki w Meksyku. W swoim czwartym meczu, odniosły trzecie zwycięstwo, pokonując 3:1 faworyzowany zespół Dominikany, dla którego była to pierwsza porażka w turnieju. Liderkami drużyny argentyńskiej były Georgina Pinedo (12 pkt) i Leticia Boscacci (10 pkt). Równo zagrał jednak cały zespół, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo. W drużynie Dominikany tylko dwie zawodniczki stanęły na wysokości zadania – Sidarka Nunez (22 pkt) i Cindy Rondon (20 pkt). Pozostałe koleżanki zagrały słabo, i tak duże zyski punktowe liderek nie wystarczyły do zwycięstwa. Gospodynie turnieju, Meksykanki, w barwach których w tym turnieju nie występuje ich najlepsza zawodniczka – Bibiana Candelas (gra obecnie w cyklu światowym World Tour), nie były wystarczająco silnymi rywalkami dla zespołu Stanów Zjednoczonych. Amerykanki wygrały 3:0. Kristin Richards z 10 punktami, Tracy Stalls z 8 punktami i Cynthia Barboza z 7 – były najlepszymi zawodniczkami zwycięskiego teamu. Martha Revueltas zdobyła natomiast 14 punktów, a Migdalel Ruiz – 11, dla reprezentacji Meksyku. Przed ostatnimi meczami fazy grupowej, jakie rozegrane zostaną w nocy polskiego czasu, w tabeli prowadzą siatkarki USA przed Argentyną i Dominikaną. Wszystkie te drużyny mają po 7 punktów, a o kolejności decyduje lepszy stosunek małych punktów.

Copa Panamericana, Mexicali, czwarty dzień, 2 czerwcaTrynidad i Tobago - Kostaryka 0:3
(21:25, 15:25, 21:25)

Dominikana - Argentyna 1:3
(25:15, 23:25, 23:25, 22:25)

USA - Meksyk 3:0
(25:18, 25:22, 25:14)

W grupie B na plan pierwszy wysunęło się zwycięstwo 3:0 Brazylii nad Peru. Dzięki temu Brazylijki pozostały jedyną niepokonaną drużyną turnieju. Podobnie jak w poprzednim meczu, najlepszą zawodniczką ekipy brazylijskiej była nowa gwiazda z „kraju kawy” – Juliana „Lia” Valongo (14 pkt). Tyle samo „oczek” zdobyła jej koleżanka Natalia Martins. Carla Rueda zdobyła 11 punktów, a Patricia Soto – 10, dla drużyny Peru. Nadspodziewanie twardymi rywalkami dla najlepszych, są w Tijuanie zawodniczki Kanady. Tym razem poradziły sobie z niezłą drużyną Portoryko, której nie pomogło nawet oszczędzanie w poprzednim meczu swojej najlepszej zawodniczki – Aury Cruz. Tradycyjnie Tammy Mahon (17 pkt) była najlepszą punktującą reprezentacji Kanady, a jej koleżanka, Ashley Voth, zdobyła 14 punktów. Dla pokonanych Karina Ocasio punktowała 20, a wspomniana już Aury Cruz – 13 razy. Wreszcie zwycięstwo odniosły grające bardzo dobrze w ostatnim roku zawodniczki Wenezueli. Ta dobra gra dała im awans (pierwszy w historii) do turnieju olimpijskiego w Pekinie. W Tijuanie Wenezuelki zaczęły kiepsko, ale widać, że doszły do swojej normalnej dyspozycji, co wystarczyło do pokonania grającego rezerwowym składem teamu Kuby. Wenezuela miała swoje najlepsze zawodniczki w Desiree Glod (12 pkt) i Jayce Andrade (11 pkt). Yusleini Herrera zdobyła 14 punktów dla Kuby. W tej grupie prowadzi niepokonana Brazylia z 8 punktami, przed Kanadą 7 pkt oraz Portoryko i Peru po 6 pkt.

Copa Panamericana, Tijuana, czwarty dzień, 2 czerwca

Wenezuela - Kuba 3:0
(25:23, 25:20, 25:23)

Kanada - Portoryko 3:1
(25:16, 25:19, 22:25, 25:20)

Brazylia - Peru 3:0
(25:11, 25:20, 25:20)

Zobacz również:

Sensacyjna inauguracja VII Copa Panamericana kobiet

Wyniki 2. dnia turnieju

Trzeci dzień – Brazylia i Dominikana ciągle niepokonane

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved