Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > 4 czerwca rusza 24 edycja Montreux Volley Masters

4 czerwca rusza 24 edycja Montreux Volley Masters

W dniach 4-8 czerwca, w szwajcarskim Montreux, odbędzie się 24 edycja Montreux Volley Masters. W tym roku do Montreux przyjedzie sześć drużyn narodowych, liczących się w siatkówce kobiet - Włochy, Kuba, Chiny, Serbia, Holandia i Niemcy.

Jutro zaczyna się w Montreux jeden z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich, w którym uczestniczą czołowe żeńskie reprezentacje z rankingu FIVB. Poza sześcioma zespołami, startującymi w tegorocznym turnieju, w minionych edycjach Montreux Volley Masters, uczestniczyły także inne drużyny światowej i europejskiej czołówki, między innymi Brazylia, Rosja, Polska, USA czy Japonia. Te pięć drużyn, które grywały w Montreux w poprzednich latach, to uczestnicy finałowego turnieju Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Właśnie ze względu na wybór odpowiedniego cyklu przygotowań do Igrzysk, drużyny te zrezygnowały w tym roku z udziału w szwajcarskim turnieju.

Mimo okrojonego składu, rywalizacja zapowiada się jednak bardzo interesująco. Wystartują aktualne mistrzynie Europy – Włoszki, mistrzynie olimpijskie z Aten – Chinki, trzykrotne mistrzynie olimpijskie (Barcelona, Atlanta, Sydney) – Kubanki, aktualne wicemistrzynie Europy – Serbki, zwyciężczynie ubiegłorocznego World Grand Prix – Holenderki oraz zawsze niebezpieczne dla swoich rywalek – Niemki.W tegorocznej edycji turnieju, wprowadzono także istotne zmiany organizacyjne. Po raz pierwszy organizatorzy postanowili zrezygnować z rozgrywania wstępnej fazy turnieju z podziałem na grupy. Tak więc rywalizacja będzie się toczyć przez pięć dni, systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą zostanie drużyna, która uplasuje się na pierwszym miejscu turniejowej tabeli. Nie odbędą się, jak to bywało w zwyczaju, mecze półfinałowe i finał.

Trudno w tej chwili powiedzieć coś pewnego na temat faworytów tegorocznego turnieju. Chinki nie startowały do tej pory w żadnym poważnym turnieju i ich forma jest całkowitą tajemnicą. Zapewne trudno będzie im obronić trofeum, bo i ubiegłoroczne finalistki – Kubanki, a także Włoszki, Holenderki i Niemki, bardzo dobrze zaprezentowały się podczas niedawnego turnieju w Abu Dhabi. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji Montreux Volley Masters wygrały siatkarki Chin, które w finałowym meczu pokonały 3:0 Kubanki.

Program Montreux Volley Masters 2008

- środa, 4 czerwca:
godz. 16.30: Włochy – Niemcy
godz. 18.30: Kuba – Holandia
godz. 21.00: Chiny – Serbia

- czwartek, 5 czerwca:
godz. 16.30: Niemcy – Serbia
godz. 18.30: Kuba – Chiny
godz. 21.00: Włochy – Holandia

- piątek, 6 czerwca:
godz. 16.30: Niemcy – Kuba
godz. 18.30: Holandia – Chiny
godz. 21.00: Włochy – Serbia

- sobota, 7 czerwca:
godz. 13.00: Holandia – Niemcy
godz. 16.00: Serbia – Kuba
godz. 20.30: Włochy – Niemcy

- niedziela, 8 czerwca:
godz. 11.00: Serbia – Holandia
godz. 13.30: Chiny – Niemcy
godz. 16.00: Włochy – Kuba

źródło: inf. własna, volleymasters.ch

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved