Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Triumf Amerykanek w Barcelonie

WT: Triumf Amerykanek w Barcelonie

Amerykanki Nicole Branagh i Elaine Youngs pokonały w finale turnieju World Tour w Barcelonie brazylijską parę Talita Antunes i Renata Ribeiro. Złote medale odebrały z rąk prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Juana Antonio Samarancha.

Siatkówka plażowa po raz pierwszy zagościła na Igrzyskach Olimpijskich w 1996 w Atlancie, ale już cztery lata wcześniej w Barcelonie rozegrano turniej w Almerii jako prezentacje nowej olimpijskiej dyscypliny. Stąd obecność na World Tour w Barcelonie prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Juana Antonio Samarancha.

Finał turnieju żeńskiego trwał zaledwie 40 minut. Amerykanki Nicole Branagh i Elaine Youngs pokonały brazylijską parę Talita Antunes i Renata Ribeiro 21:18 i 21:14. Amerykanki po porażce w drugiej rundzie turnieju z kubańską parą M.Crespo-Esteves Ribalta wygrały pięć kolejnych spotkań z drugiej strony „turniejowej drabinki” by dostać się do półfinału. W walce o finał pokonały rozstawioną z numerem pierwszym brazylijską parę Juliana-Larissa.

Teraz czuję się świetnie – powiedziała po dekoracji Elaine Youngs, która w parze z Holly McPeak zdobyła brązowy medal olimpijski w 2004 roku w Atenach. – Wiem, że teraz po powrocie do Stanów Zjednoczonych poczujemy trudy rozegrania dziewięciu spotkań w ciągu czterech dni. To nasze wielkie zwycięstwo, szczególnie ważne w aspekcie walki o olimpijską kwalifikację do Pekinu. Dziś zwyciężyłyśmy dzięki dobrej zagrywce, która nie pozwoliła Brazylijkom na skuteczne ataki.

Trzecie miejsce w turnieju zajęły Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca, które w meczu o brązowe medale pokonały grecką parę Vassiliki Arvaniti i Vasso Karadassiou. Następny turniej World Tour kobiet odbędzie się w dniach 2-7 czerwca w Starych Jabłonkach.

źródło: FIVB, inf. własna