Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Brink/Dieckmann najlepsi w Barcelonie

WT: Brink/Dieckmann najlepsi w Barcelonie

Rozstawieni z numerem drugim Niemcy wygrali 22:20, 13:21, 16:14 z rosyjskim duetem Igor Kolodinsky/Dmitri Barsouk. Mecz trwał 63 minuty. Jest to już trzeci złoty medal tej niemieckiej pary.

O zwycięstwie zadecydowała dobra zagrywka Brinka i nasze doświadczenie – powiedział po spotkaniu Dieckmann.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się pary z Brazylii – Emanuel Rego/Ricardo Santos i Harley Marques/Pedro Salgado. Wygrali ci pierwsi, pokonując przeciwników 21:13, 21:18.Impreza w Barcelonie to 214 zawody z cyklu World Tour. Pierwsze rozgrywki odbyły się w 1987 roku. Warto zauważyć, że niedzielny finał był dopiero dziewiątym w historii World Tour, kiedy w finale spotkały się pary wyłącznie z Europy.

Ponieważ w finale spotkały się pary z Europy, naszą rywalizację można porównać do walki o mistrzostwo Europy. Pokazuje to, że pary ze Starego Kontynentu są coraz silniejsze. Podczas pierwszych turniejów World Tour prym wiedli Amerykanie. Wysoko notowanych duetów z Europy było natomiast bardzo mało – podsumował Dieckmann.

Amerykanie rzeczywiście są w czołówce państw z największym dorobkiem medalowym. Ze 181 złotymi medalami zajmują drugie miejsce. Więcej złotych krążków ma na swoim koncie tylko Brazylia (140). Europejczycy jak dotychczas wywalczyli 33 złote medale, w tym 9 Szwajcarzy, 8 Niemcy i 8 Norwegowie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved