Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Płomień Sosnowiec: Jest już za późno? Nie jest za późno

Płomień Sosnowiec: Jest już za późno? Nie jest za późno

Zabawa w kotka i myszkę, tak można opisać to w jaki sposób postępuje potencjalny sponsor Płomienia z jego władzami. Kiedy większość zespołów zbroi się w najlepsze, sosnowiczanie nadal nie wiedzą, czy ich zespół przystąpi do rozgrywek PlusLigi.

Dokładnie za trzydzieści dni mija ostateczny termin zgłaszania klubów mających prawo gry w rozgrywkach PlusLigi do sezonu 2008/2009. Wśród uprawnionych do gry w najwyższej polskiej lidze siatkarskiej jest też Płomień Sosnowiec, ale czy zostanie zgłoszony? W chwili obecnej działacze ze stolicy Zagłębia są w „czarnym lesie” poszukując drogi, a właściwie sponsora, który uratowałby zespół w PlusLidze. Prezesa Płomienia, Paweł Kaczmarczyk kilka tygodni temu uspokajał kibiców, informując, iż za oceanem znalazł się potencjalny sponsor, który miałby zainwestować w ich ukochany klub, a co za tym idzie czynnie przyczynić się aby Płomień pozostał w siatkarskiej elicie. Niestety, mimo kilku terminów spotkań, tajemniczy ów biznesmen za każdym razem odwoływał spotkania, ostatnie w zeszły czwartek. Do kolejnej próby rozmów ma dojść we wtorek lub środę. Ale czy dojdzie?

Sytuacja w Sosnowcu wydaje się coraz trudniejsza. Nie dość, że nieubłaganie zbliża się termin, w jakim trzeba zgłosić klub do rozgrywek, to dodatkowo brakuje perspektyw na sprowadzenie do zespołu wartościowych zawodników. Z Płomieniem już pożegnał się trener Mirosław Zawieracz, za nim do innych drużyn przeszli: Łukasz Jurkoić, Michal Masny i Wojciech Kazimierczak, a w kolejce po następnych siatkarzy ustawiają się następne zespoły. Zniecierpliwieni kibice ironizują, iż jeśli w przyszłym tygodniu rozmowy nie dojdą do skutku, w Płomieniu nie pozostanie już żaden zawodnik. Ale co oni mogą? Jedynie nucić wiersz Edwarda Stachury, śpiewany przez Stare Dobre Małżeństwo… jest już za późno, nie jest za późno. W końcu nadzieja umiera ostatnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved