Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MMKS Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski kadetów

MMKS Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski kadetów

W Kędzierzynie-Koźlu odbył się finał mistrzostw Polski kadetów. Złoty medal zdobyli młodzi siatkarze miejscowego MMKS-u, srebro przypadło w udziale kadetom Jokera Piła, natomiast brąz wywalczyła Wifama Łódź.

W kędzierzyńskiej hali „Azoty” emocji nie brakowało od początku do końca meczu finałowego. W pierwszej partii kędzierzynianie prowadzili już 20:15 i wydawało się, że łatwo wygrają pierwszą partię. Jednak po kolejnej przerwie na żądanie trenera Jokera Piła Jarosława Kubiaka, Sergiej Gierżot i spółka odrobiła straty, doprowadzając do remisu 22:22. W końcówce stalowymi nerwami popisali się młodzi zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, Wojciech Jurkowski i Damian Pilichowski. Obaj skutecznie skończyli trzy ostatnie piłki seta, doprowadzając swój zespół do zwycięstwa 26:24. Wynik pierwszej partii miał ogromny wpływ na przebieg dalszej rywalizacji, bowiem miejscowi tak naprawdę uwierzyli w to, że mogą stać się mistrzami Polski.

Po przegraniu drugiego seta siatkarze MMKS mocno wzięli się do gry w partii trzeciej, którą rozstrzygnęli w bardzo przekonywający sposób 25:13. Bohaterami tego seta okazali się niezawodny w ataku Bartosz Księżarek oraz środkowy zespołu z Kędzierzyna-Koźla Miłosz Horoszkiewicz. W partii czwartej wyrównany bój toczył się do stanu 7:7. Wtedy, podopieczni Jarosława Kubiaka „włączyli piąty bieg” i po skutecznych atakach Łukasza Ożarskiego, który wziął ciężar gry na siebie, pokonali miejscowych 25:22, doprowadzając do tie-breaka.W nim żadnej z drużyn nie udawało się wypracować dwupunktowej przewagi. Dopiero przy stanie 11:11 asem serwisowym popisał się najmłodszy w ekipie miejscowych Łukasz Łapszyński a trzynasty punkt dołożył Bartosz Księżarek. W efekcie miejscowi objęli prowadzenie 13:11. W kolejnych akcjach siatkarze Jokera Piła pokazali swój „lwi pazur”, bowiem po bloku na Jurkowskim doprowadzili do kolejnego remisu 13:13. Chwilę później dwa ostatnie punkty zdobyli miejscowi i wypełniona 400-osobową grupą kibiców kędzierzyńska hala „Azoty” wybuchła wulkanem radości, bowiem najniższa drużyna tego turnieju, MMKS Kędzierzyn-Koźle, zdobył tytuł mistrzów Polski w siatkówce kadetów.

Nagrody indywidualne zdobyli:

MVP      - Łukasz Ożarski (Joker Piła)
Atakujący   - Bartosz Księżarek (MMKS K-K)
Rozgrywający - Michał Stogniew (MMKS K-K)
Środkowy   - Marcin Bachmatiuk (Joker Piła)
Przyjmujący  - Wojciech Sowiak (Wifama Łódź)
Libero    - Michał Cymerman (MMKS K-K)

MMKS Kędzierzyn-Koźle – Joker Piła 3:2

(26:24, 18:25, 25:13, 22:25, 15:13)

Zobacz również:

Wyniki finałów mistrzostw Polski kadetów

źródło: Park.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved