Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Wypowiedzi po meczu Polska – Portoryko

Wypowiedzi po meczu Polska – Portoryko

Po porażce na turnieju w Estonii, forma naszej reprezentacji była wielką niewiadomą. Jednak polska ekipa pewnie pokonała Portoryko, zbliżając się tym samym do IO.

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Obie drużyny rozpoczęły spotkanie od rozpoznania, ale to my pierwsi pokonaliśmy presję i narzuciliśmy swój styl gry. Nasza taktyczna zagrywka oraz blok zadecydowały o wygranej. Jeśli jutro zagramy tak jak dziś, zwyciężymy ponownie.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wygranej. W pierwszym secie graliśmy bardzo nerwowo, ale w kolejnych już kontrolowaliśmy grę.

Carlos Cardona (trener reprezentacji Portoryko): Jak powiedział kapitan polskiej drużyny, graliśmy bardzo nerwowo w drugim i trzecim secie. Nie potrafiliśmy skutecznie przyjmować oraz blokować. Nie zagraliśmy dzisiaj dobrego meczu.

Hektor Soto (kapitan reprezentacji Portoryko): Poza pierwszym setem, sądzę, że nie istnieliśmy w tym meczu. Nigdy nie wygraliśmy spotkania, jeśli przegraliśmy pierwszego seta i to wpłynęło na naszą grę także dziś.

Łukasz Kadziewicz: To jest pierwszy mecz, jutro jest drugi, pojutrze jest trzeci. To jest tylko 33%. Fajnie, że 3:0, bo może trochę mniej nerwów będzie, spokojna noc. Jutro tak samo ważny mecz i w niedzielę z Portugalią. Jeżeli wygramy awansujemy, to jest dla nas najważniejsze. Tydzień temu mieliśmy trochę słabszy turniej i to gdzieś w głowie siedzi. Wiemy jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani, czegoś nam wtedy zabrakło. Fajnie jest jak jest, że pierwszy mecz, pierwsze trzy sety dla nas. Wracamy do hotelu i myślimy tylko i wyłącznie o kolejnym przeciwniku.

Alojzy Świderek: Ktoś powiedział, że w Tallinie miał być takim sam spacer, a było inaczej. Do tego meczu będziemy się przygotowywali tak samo jak do każdego innego. Absolutnie nie możemy o lekceważyć.

źródło: fivb.org, inf. własna, pzps.pl