Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Lipiński rozgrywającym Delecty Bydgoszcz

Piotr Lipiński rozgrywającym Delecty Bydgoszcz

Nowym rozgrywającym Delecty Bydgoszcz będzie Piotr Lipiński. Występujący ostatnio w Jadarze Sport Radom, a wcześniej w PZU AZS Olsztyn zawodnik o miejsce w pierwszej szóstce będzie rywalizował z Waldemarem Kaczmarkiem.

Kibice nad Brdą mają powody do zadowolenia, w końcu poznali odpowiedź na pytanie, kto obok Waldemara Kaczmarka będzie kierował grą bydgoskiego zespołu w I lidze mężczyzn. Będzie to Piotr Lipiński. Działacze Delecty prowadzili rozmowy z kilkoma rozgrywającymi, m. in. w kręgu ich zainteresowań znajdował się dotychczasowy pierwszy „sypacz” Jadaru Sport Radom, Jarosław Maciończyk. Klub prowadził również rozmowy z Marcinem Drabkowskim, który wywalczył z Treflem Gdańsk awans do Polskiej Ligi Siatkówki.

Piotr Lipiński jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy Polskiej Ligi Siatkówki. W barwach Mostostalu Kędzierzyn-Koźle pięciokrotnie sięgał po złoty medal mistrzostw Polski. Ma za sobą także występy w Final Four Ligi Mistrzów. Lipiński kilkakrotnie był powoływany do szerokiej kadry reprezentacji Polski.Szukaliśmy doświadczonego rozgrywającego, z dużymi umiejętnościami oraz dobrymi warunkami fizycznymi (196 cm wzrostu – przyp. red.). Takim jest Lipiński. On wraz z młodym Waldkiem Kaczmarkiem poprowadzą w zbliżającym się sezonie grę Delecty. Wierzę, że do PLS – mówi z nadzieją Marek Kaźmierczak, dyrektor spółki „Łuczniczka”.

W tej sytuacji klub zrezygnował z usług Artura Hoffmanna, który w ostatnich dwóch sezonach był jednym z rozgrywających Delecty. – Poinformowałem o tym Artura. Ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy – dodaje dyrektor.

W kadrze zespołu, która w tym sezonie ma liczyć 14 zawodników znaleźli się za to czterej juniorzy Chemika, brązowi medaliści mistrzostw Polski. – Podpisaliśmy kontrakty z Dawidem Konarskim, Wojciechem Kozłowskim, Mateuszem Boruckim i Sebastianem Tylickim. Niech walczą o miejsce w podstawowej dwunastce. Nie są w tej konfrontacji bez szans – zauważa Kaźmierczak.

Delecta ma, zatem podpisane, bądź uzgodnione kontrakty z 11 siatkarzami. Pozostały w tej sytuacji jeszcze trzy wolne miejsca. – Poszukujemy przyjmującego i środkowych. Mamy potencjalnych kandydatów, lecz dopóki nie dojdziemy do porozumienia, nie ma co mówić o nazwiskach – mówi tajemniczo dyrektor.

Ponoć grą w Delekcie jest zainteresowany środkowy 22-letni Grzegorz Kosok, reprezentujący w poprzednim sezonie Płomień Sosnowiec. Kandydatami na tę pozycję są też testowany Artur Augustyn, czy Andrew Grant, grający aktualnie w podstawowym składzie Australii, zaś, niewykluczone, że na przyjęciu Mateusz Gorzewski z Jastrzębskiego Węgla.

Można już jednak teraz stwierdzić, że skompletowany skład powinien zapewnić Delekcie dominację w I lidze i powrót do PLS.

Kadra Delecty:
Rozegranie - Piotr Lipiński, Waldemar Kaczmarek,
przyjęcie - Martin Sopko, Stanisław Pieczonka,
Wojciech Kozłowski,
atakujący - Krzysztof Janczak, Dawid Konarski,
środkowi - Michał Cerven, Mateusz Borucki,
libero - Michał Dębiec, Sebastian Tylicki.

* Z Markiem Kaźmierczakiem, dyrektorem spółki „Łuczniczka” rozmawiał Kazimierz Fiut, pomorska.pl

Zobacz również:

Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved