Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Trenerzy z ostrożnym optymizmem przed Espinho

Trenerzy z ostrożnym optymizmem przed Espinho

Czterej trenerzy reprezentacji rozpoczynających dziś walkę w turnieju kwalifikacyjnym w Espinho dążą do jednego celu – zakończenia pobytu w Portugalii z biletem do Pekinu w kieszeni. Wszyscy czterej są optymistami.

Na czwartkowej konferencji prasowej czterej szkoleniowcy zgodnie wyrazili pogląd, iż walka o igrzyska na pewno będzie bardzo zażarta, jednak mają nadzieję, że zwycięży drużyna najlepsza. Na temat ewentualnego awansu swoich drużyn wypowiadali się z ostrożnym optymizmem. Ponadto zapewnili o swojej radości z udziału w mającym tak duże znaczenie turnieju.

Portugalski szkoleniowiec Jorge Schmidt wykazał rezerwę, gdy padły pytania o szansach jego podopiecznych w starciu z taki rywalami jak reprezentacje Portoryko, Polska czy Indonezja. – Postaramy się zrobić, co w naszej mocy, żeby zagrać jak najlepiej potrafimy, ale uzyskanie kwalifikacji do igrzysk nie jest proste, gdy walczy się z takimi światowej klasy rywalami – stwierdził Brazylijczyk – Jestem zadowolony widząc tak silne ekipy, tu w Portugalii, ale oznacza to dla żadnej drużyny nie będzie łatwe uzyskać bilet do Pekinu.Jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju, ale jeśli awansujemy do igrzysk będziemy musieli zastosować całkiem inny cykl przygotowań – dodał Schmidt.

Trener Indonezji Hu Xinyo szczególnie mocno podkreślał, że reprezentacja tego kraju po raz pierwszy ma szansę walczyć o udział w igrzyskach olimpijskich. – Po raz pierwszy gramy w Europie. Tutaj jest zupełnie inne środowisko do grania niż w Azji. Mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony. Mieliśmy bardzo ograniczony rozkład przygotowań i dlatego nie spodziewam się, że moi zawodnicy będą prezentowali szczególnie wysoki poziom.

Zrobimy wszystko, aby nasze marzenia o uczestnictwie w igrzyskach stały się rzeczywistością jednak nasza krajowa liga nie pozwoliła zebrać się reprezentacji we właściwym czasie. Nie było nawet możliwości rozegrania paru towarzyskich spotkań – zapewnił Xinyo.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski Raul Lozano nie chciał wypowiadać się na temat przyczyn nieudanego turnieju w Izmirze, kiedy wicemistrzowie świata niespodziewanie dwukrotnie przegrali i stracili wówczas szansę na awans do igrzysk. – Chcemy przede wszystkim zagrać lepiej niż w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Nie spodziewamy się łatwego turnieju tu w Portugalii. Myślę, że szczególnie trudno będzie grać przeciwko gospodarzom, którzy będą mieli wsparcie swych kibiców – powiedział Lozano.

Selekcjoner drużyny Portoryko Carlos Cardona był bardzo podekscytowany faktem, że jego drużyna jest tak blisko imprezy najwyższej rangi w sporcie. – Nigdy jeszcze nie byliśmy tak blisko Olimpiady jak teraz. Myślę, że nadszedł teraz czas dla nas i jesteśmy w stanie zakwalifikować się do Pekinu.

Jedyną drużyną o której niewiele wiemy jest Indonezja. Polska i Portugalia są nam doskonale znanymi przeciwnikami – stwierdził Cardona.

Turniej kwalifikacyjny w Espinho da przepustkę na odbywające się w dniach 10-24 sierpnia igrzyska olimpijskie w Pekinie jednej drużynie. Pozostałe miejsca uzyskają dwie najlepsze reprezentacje turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Tokio (31 maja – 8 czerwca).

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved