Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dutch Masters: Dwie wygrane i dwie porażki Polaków

Dutch Masters: Dwie wygrane i dwie porażki Polaków

W turnieju głównym Dutch Masters, z cyklu Nestea European Championship Tour, występują dwie polskie pary męskie: Rafał Szternel/ Rafał Sińczak i Grzegorz Fiałek/Mariusz Prudel. Początek rywalizacji należał do udanych.

W pierwszej rundzie Sińczak i Szternel zmierzyli się z Austriakami – Nikolasem Bergerem i Robertem Nowotnym. Polacy nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Już w pierwszym secie Sińczak i Szternel pokazali, że są parą, która walczy z każdym, aby wygrać każdy mecz jak najmniejszym nakładem sił. W pierwszym secie zwyciężyli do 14, zaś w drugim dali rywalom zdobyć dwa punkty więcej.

Szternel/Sińczak – Berger/Nowotny 2:0

(21:14, 21:16)

W pierwszej rundzie finałowego turnieju Dutch Master dobrze spisali się także Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Ich przeciwnikami byli Czesi – Benes/Benes. W pierwszym secie Polacy musieli wykazać się nie lada mobilizacją, szczególnie w końcówce tego wyrównanego pojedynku. W drugiej partii rywale wyraźnie stracili ochotę, aby znów wysoko zawiesić poprzeczkę. Polacy spokojnie zwyciężyli 21:12, a cały mecz 2:0

Benes/Benes – Fijalek/Prudel 0:2

(18:21, 12:21)

W drugiej rundzie turnieju finałowego Dutch Masters para Sińczak/Szternel niestety nie sprostała rywalom z Niemiec. Gospodarze reprezentowani przez ekipę Matysik/Uhmann zwyciężyli 2:0. Szczególnie łatwo przyszło im to w pierwszej partii, w której nie dali Polakom dojść do słowa i wygrali 21:11. Drugi set miał w sobie wiele walki, szczególnie w zaciętej końcówce. O wszystkim rozstrzygnęła walka na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali Matysik/Uhmann i to oni wygrali 24:22. W jutrzejszym pojedynku polska para zmierzy się z Czechami Benes/Benes, którzy ulegli dzisiaj w dwóch setach innej naszej dwójce Fijałek/Prudel.

Sińczak/Szterner – Matysik/Uhmann 0:2

(11:21,22:24)

Również druga polska para Fijałek/Prudel przegrała swoje spotkanie w drugiej rundzie. Grzegorz i Mariusz w dwóch setach ulegli parze holenderskiej Nummerdor/Schuli. W pierwszym secie Polacy przegrali 18:21, natomiast w drugiej partii Holendrzy odskoczyli już naszym zawodnikom i wygrali 21:15. Jutro na polską parę czeka pojedynek z dwójką Austriaków Berger/Nowotny.

Fijałek/Prudel – Nummerdor/Schuli 0:2

(18:21, 15:21)

źródło: cev.lu, inf. własna