Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bułgarzy gorsi od Serbów

Bułgarzy gorsi od Serbów

Dwa towarzyskie spotkania z kadrą Serbii rozegrali podopieczni Martina Stoewa. Mimo, że Serbowie wystąpili bez Ivana Miljkovića, dwukrotnie pokonali południowych sąsiadów.

Obydwie ekipy mają już zapewniony awans do Igrzysk w Pekinie, a wspólne mecze są etapem przygotowań do rozgrywek Ligi Światowej. Po bardzo dobrej grze w kwalifikacjach do mistrzostw Europy (Bułgarzy w sześciu meczach nie przegrali nawet seta, pewnie wygrywając dwukrotnie z Izraelem, Portugalią i Chorwacją), bułgarskie media dość krytycznie wyraziły się o porażkach w stolicy Serbii.

W pierwszym spotkaniu Stoew dał szansę gry młodym graczom. Nie zagrały gwiazdy – Kazisjki, Nikolow, Konstantinow, Iwanow i Stojkow, a w pierwszej szóstce pojawili się Cwetanow, Żekow, Jordanow, Gajdarski, Ananiew, Miluszew i Salparow. Najlepiej z nich spisał się Miluszew, zapisując na koncie zespołu 7 punktów. Wprowadzony na zmianę Aleksiew był najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku, zdobywając 9 punktów. Z dobrej strony pokazał się również debiutujący w kadrze, nowy nabytek Itasu Diatec Trento, Cwetan Sokolow, który zdobył 5 punktów.Serbowie również zagrali bez swojej największych gwiazd. Ani przez chwilę na boisku nie pojawili się Miljković, Gerić i Grbić. Serbska młodzież okazała się jednak lepsza od bułgarskiej. Szóstka Kovacević, Bojović, Bjelica, Petković, Cupković, Stanković, Samardzić zwyciężyła 3:1 a w dodatkowym secie również pokonała rywali. Najwięcej punktów zdobył dla Serbów Kovacević, 13 oraz wprowadzony na zmianę Starović, 27.

W drugim meczu Serbowie ponownie wygrali 3:1. Trener Stoew zmienił koncepcją pierwszej szóstki dając szansę od początku meczu Aleksiewowi, Penewowi a na zmianach pojawiali się również Iwan Zarew i libero Wladislaw Iwanow. Lepszy mecz rozegrał Bojan Jordanow, który zdobył 13 punktów. W ekipie serbskiej w pierwszej szóstce wybiegł Andrija Gerić a Dejan Bojović zagrał jako przyjmujący. Wśród młodzieży najlepiej punktującym okazał się Gerić, który zdobył 9 punktów, podobnie jak Kovacević i Dokić.

Nie było mnie w Belgradzie, więc nie mogę oceniać postawy mojego zespołu. – powiedział po sparingach, kapitan Bułgarów, Plamen Konstantinow. – Zawsze powtarzam, że w towarzyskich meczach różnego rodzaju wyniki są możliwe. W sparingach nie liczy się końcowy wynik, ale możliwość gry. Młodzież musi się gdzieś ogrywać i prezentować swoje umiejętności.

Serbia – Bułgaria 4:1

(26:28, 25:18, 25:19, 25:18, 15:13)

Serbia – Bułgaria 3:1

(25:22, 24:26, 26:24, 25:20)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved