Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > W piątek rusza turniej kwalifikacyjny do IO 2008 w Japonii

W piątek rusza turniej kwalifikacyjny do IO 2008 w Japonii

Już w piątek męskie reprezentacje narodowe rozpoczynają walkę o Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie. Oprócz turnieju w Portugalii, który będziemy obszernie relacjonować, odbędzie się także turniej w Japonii.

Argentyna, Włochy, Algieria, Tajlandia, Australia, Iran, Korea oraz gospodarz Japonia – zespoły narodowe tych państw zagrają w Tokio w turnieju kwalifikacyjnym do IO. Do turnieju w Pekinie awansuje zwycięzca oraz najlepsza drużyna azjatycka.

Zmagania o Igrzyska rozpocznie mecz Tajlandii z Australią. Przygotowując się do tego turnieju Australijczycy zagrali serię sparingów z reprezentacjami Chin, Argentyny, Grecji i Słowacji.Argentyńczycy o Igrzyska zagrają bez swojej gwiazdy – Marcosa Milinkovica, który zrezygnował z powodów rodzinnych. Do zdrowia wraca jeszcze atakujący Guillermo Garcia. Argentyńczycy z nowym kapitanem Gustavo Porporatto zagrali mecz towarzyski z ekipą USA.

Kolejnym z zespołów, który powalczy o Igrzyska jest Korea, która występuje w tej imprezie od 1964 roku. Najlepszym osiągnięciem Koreańczyków było zajęcie piątego miejsca w Los Angeles w 1984 roku. W tym roku Koreańczycy będą mieszanką młodych, dopiero nabywających doświadczenia zawodników, oraz graczy, którzy powracają do kadry po kontuzjach.

Reprezentacja Iranu chce być natomiast czarnym koniem tego turnieju. Podczas przygotowań Irańczycy rozegrali trzy spotkania z Serbią, ale wszystkie przegrali. Ekipa Iranu odbyła także dwa obozy treningowe: w Moskwie i Teheranie.

Algierczyków poprowadzi w tym turnieju nowy trener Samir Zitouni, który ma wielkie doświadczenie międzynarodowe zarówno jako zawodnik, jak i jako trener.

Jednym z faworytem turnieju jest zespół narodowy Włoch. Italia uczestniczy w każdych Igrzyskach od 1976 roku. Do tej pory zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Wielkie oczekiwania związane z tym turniejem mają gospodarze, czyli zespół Japonii. Tatsuya Ueta, szkoleniowiec Japończyków, oczekuje awansu na Igrzyska. Ekipa japońska przygotowywała się do tej imprezy już od połowy kwietnia.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved