Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W niedzielę poznamy kolejnych finalistów ME 2009 w Izmirze

W niedzielę poznamy kolejnych finalistów ME 2009 w Izmirze

W najbliższą niedzielę poznamy kolejne drużyny, które w 2009 roku zagrają w finałach Mistrzostw Europy w Izmirze. Przed tygodniem, w drugiej rundzie kwalifikacji paszporty do Turcji zdobyli Bułgarzy i Estończycy. Polacy i Portugalczycy o prawo gry w ME, będę walczyli we wrześniowych barażach.

Nasi południowi sąsiedzi – Czesi wraz z reprezentacjami Ukrainy, Słowacji i Rumunii zagrają w grupie A w Pilźnie. W pierwszym turnieju rozgrywanym na Słowacji w Popradzie najlepsi okazali się gospodarze. Wygrali wszystkie spotkania, oddając tylko dwa sety. Na drugim miejscu znaleźli się Czesi, którzy mają na koncie jedną porażkę. Turniej ten może być bardzo ciekawy i pełen walki o wyjazd na ME 2009. Faworytami są Słowacy, jednak Czesi zagrają na własnym terenie i ich awans też nie jest niemożliwy.

W grupie B rywalizacja przenosi się do słoweńskiego Mariboru. Poza Słoweńcami w turnieju grają Azerowie, Łotysze i Holendrzy. Faworytem kwalifikacji w tej grupie są Holendrzy, którzy przed tygodniem w Rotterdamie swoim przeciwnikom nie pozwolili ugrać nawet 50 małych punktów. Zażarta walka będzie rozegra się o drugie miejsce, premiowane grą w barażach. Tutaj pojedynek na śmierć i życieNiespodzianek nie powinno być w grupie C. Reprezentacja Francji po trzech wygranych w Dunkierce nie powinna mieć problemów z awansem do finałów Mistrzostw Europy 2009, jednak w Skopje muszę być czujni, by nie podzielić losu polskiej reprezentacji, która w Tallinie przegrała dwa mecze i o finały ME 2009 będzie walczyła w barażach. Przywilej własnego parkietu powinien zagwarantować Macedończykom prawo gry w barażach o bilety do Izmiru.

Bardzo ciekawie zapowiada się drugi turniej kwalifikacyjny w grupie D. Przed tygodniem pogromcy biało-czerwonych na ME 2007, Belgowie po tie-breaku wygrali z Grecją, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w grupie. W piątek rywalizacja przenosi się do Glyfady, gdzie Grecy z pewnością będą chcieli się zrewanżować za porażkę.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved