Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rywale Polaków w Espinho – reprezentacja Indonezji

Rywale Polaków w Espinho – reprezentacja Indonezji

W drugim spotkaniu podczas zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który już w piątek rozpocznie się w portugalskim Espinho, reprezentacja Polski zagra w sobotnie popołudnie z mało znaną drużyną Indonezji.

Prowadzona przez Chińczyka Hu Xinyu reprezentacja Indonezji jest największą niewiadomą wśród przeciwników Polaków w Espinho. Indonezyjczycy grają póki co tylko we własnej lidze, więc dostęp do informacji na ich temat jest, delikatnie mówiąc, dość ograniczony, co z pewnością nie ułatwiło zadania polskim statystykom. Większość zawodników powołanych do walki o Igrzyska Olimpijskie reprezentuje swój kraj od trzech lat. Na zgrupowaniu przed portugalskimi kwalifikacjami dołączyli do nich najzdolniejsi juniorzy, stąd w kadrze kilku dobrze zapowiadających się dwudziestolatków.

Największe sukcesy, jakie zapisali na swoim koncie nasi przeciwnicy, to złoty medal na ostatnich Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej (SEAG 2007), a także srebrny medal wywalczony na tej samej imprezie dwa lata wcześniej. Natomiast na organizowanych w ubiegłym roku właśnie w Indonezji siatkarskich Mistrzostwach Azji gospodarze zajęli siódme miejsce.Indonezyjczycy raczej nie spodziewają się awansu do Igrzysk w Pekinie. Spotkania, które rozegrają z trzema mocnymi drużynami, mają być dla nich jedynie etapem na drodze do stworzenia silnej reprezentacji. Natomiast dla naszych panów mecz z drużyną z południowej Azji jest ważnym krokiem na drodze do Pekinu.

Skład reprezentacji Indonezji: 

1. Joni Sugiyatno
2. Affan Priyo Wicaksono
3. Brian Alfianto
4. Didi Erwadi
5. Erwin Rusni
6. Joko Murdianto
7. Sopian Sopian
8. Fadlan Abdul Karim
9. Ayip Rizal
10. Riviansyah Muhammad
11. Adam Adam
12. Ramzil Huda
13. Bagus Wahyu Ardiyanto
14. Muhammad Khasoni Mufid
15. Antho Bertiyawan

Zobacz również:

Rywale Polaków w Espinho – reprezentacja Portoryko

Rywale Polaków w Espinho – reprezentacja Portugalii

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved