Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Radosław Rybak: Takich chwil się nie zapomina

Radosław Rybak: Takich chwil się nie zapomina

- Portoryko raczej idzie do przodu, a Portugalia zdaje się przechodzi regres - mówi atakujący AZS Politechniki Warszawskiej Radosław Rybak, który przed czterema laty grał w Matosinhos w zwycięskim dla Polski turnieju do IO w Atenach.

Na okładce „Magazynu Siatkówka” z czerwca 2004 roku trzyma się Pan za ręce z Igorem Prielożnym i na Waszych twarzach widać ogromną radość. Na dole napis – mamy igrzyska. Pamięta Pan ten moment?

Radosław Rybak: – Pamiętam doskonale. Była to jedna z przyjemniejszych chwil w mojej karierze. Z inicjatywy trenera szliśmy w stronę polskich kibiców, po zakończonym meczu, żeby podziękować im za doping. Cieszyliśmy się bardzo. W kadrze było nas trzech z Jastrzębia – poza mną grał jeszcze Piotr Gabrych, no i Stanisławowi Gościniakowi pomagał Igor Prielożny, który powiedział do mnie, że olimpijski awans jest dopełnieniem udanego sezonu. Wcześniej zdobyliśmy mistrzostwo Polski.Następny był już mniej udany. Czy może za sprawą dwóch graczy z Portoryko?

Jose Rivera był typowym przyjmującym, a Victor Rivera graczem bardziej uniwersalnym. Od pierwszego wrażenia zapamiętałem ich jako bardzo miłych ludzi. Na początku mieli pewne problemy aklimatyzacyjne, ale to jest normalne. Następnie zaprezentowali się z całkiem dobrej strony. Na pewno nie okazali się typowymi siatkarskimi turystami. Grali całkiem dobrze, a w Polskiej Lidze Siatkówki rywale po prostu byli silniejsi i dlatego zajęliśmy dalsze miejsce. Jeżeli chodzi o Riverów, to grali później w całkiem dobrych europejskich klubach.

Kto będzie groźniejszym rywalem Portugalia czy Portoryko?

Myślę, że Portoryko. Hectora Soto wzięli do ligi rosyjskiej. Na pewno grać potrafi. Kończy wiele piłek. Jose i Victor jak wspomniałem grają w Europie, podobnie jak wielu innych ich kolegów z reprezentacji.

Zanim można było zrobić wspomniane wyżej zdjęcie, Portugalia prowadziła z Polską w tie – breaku 11:7 i szanse na grę w Atenach były bardzo małe.

Taka jest siatkówka. Był to zwrot w grze, który na długo zostaje w pamięci. Teraz w Espinho nie dojdzie do takiej sytuacji. Siła obecnej reprezentacji Polski jest większa niezależnie od ostatnich wyników.

Zobacz również:

Piotr Gruszka: Już niżej chyba się nie da spaść

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved